REKLAMA
REKLAMA

Porażka? Na pewno nie sukces! Wyniki egzaminów zawodowych (ZESTAWIENIE)

SANOK / PODKARPACIE. Wielu dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych komentując wyniki matur, tłumaczy, że najważniejsze dla ich placówek są wyniki egzaminów zawodowych. Wynika to z profilu kształcenia poszczególnych szkół. Sprawdźmy jak w bieżącym roku na tej płaszczyźnie zaprezentowały się poszczególne placówki.

 

Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe zwany dalej egzaminem zawodowym jest formą oceny poziomu opanowania wiadomości i umiejętności z zakresu danego zawodu, ustalonych w standardach wymagań będących podstawą przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Egzamin zawodowy przeprowadzany jest w dwóch etapach:
– etapu pisemnego (który składa się z dwóch części)
– etapu praktycznego.

Zdający zdał egzamin zawodowy, jeżeli uzyskał:
1) z etapu pisemnego:
– z części pierwszej – co najmniej 50% punktów możliwych do uzyskania,
– z części drugiej – co najmniej 30% punktów możliwych do uzyskania,
2) z etapu praktycznego – co najmniej 75% możliwych do uzyskania punktów

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami osiągniętymi przez uczniów poszczególnych szkół ponadgimnazjalnych z miasta Sanoka.

Każde zestawienie zawiera jedną szkołę i profile kształcenia, jakie w niej są realizowane. Ponadto uwzględniliśmy w nim typ szkoły (technikum lub szkołę zawodową) oraz ilość osób, które przystąpiły do egzaminu zawodowego. Kolejna kolumna to statystyka osób, które otrzymały dyplom. Dwie ostatnie kolumny to procentowe zestawienie osób, które zdały egzamin zawodowy w danej placówce oświatowej i na terenie kraju.

W związku z tym, że tego typu zestawienia są dość często negatywnie komentowane przez środowiska nauczycielskie. Pragniemy przypomnieć, że wyniki matur czy egzaminów zawodowych są ogólnodostępne na witrynie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

Poniżej publikujemy pełne zestawienie:

embe

foto: Archiwum Esanok.pl

źródło: OKE Kraków/CKE

09-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)