REKLAMA
REKLAMA

Dwie kolizje z udziałem ciężarówek. Przyczyną była nadmierna prędkość (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci pracowali wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 884 w Domaradzu, gdzie doszło do dwóch podobnych zdarzeń drogowych. Kierowcy samochodów ciężarowych nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadzili do wywrócenia się pojazdów.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 8, na drodze wojewódzkiej nr 884 w Domaradzu. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 25-letni mieszkaniec Dynowa, kierując ciężarową scanią nie dostosował prędkości do warunków drogowych i stracił panowanie nad pojazdem, doprowadzając do jego wywrócenia. W efekcie jego pojazd zablokował częściowo przejazd. Ruch na tym odcinku przez blisko dwie godziny odbywał się wahadłowo.

Dwie godziny później, w odległości około 2 kilometrów na tej samej drodze doszło do podobnego zdarzenia. Kierujący ciężarowym mercedesem, 24-letni mieszkaniec Łańcuta, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego ciężarówka wywróciła się. Jak ustalili policjanci przyczyną tego zdarzenia było również niedostosowanie prędkości przez kierującego do warunków drogowych.

Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowców. Obydwaj mężczyźni byli  trzeźwi. Na szczęście w wyniku tych zdarzeń nikomu nic się nie stało. A za ich spowodowanie kierujący pojazdami zostali ukarani mandatami karnymi.

źródło: KPP Brzozów


09-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)