REKLAMA
REKLAMA

Dwie kolizje z udziałem ciężarówek. Przyczyną była nadmierna prędkość (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci pracowali wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 884 w Domaradzu, gdzie doszło do dwóch podobnych zdarzeń drogowych. Kierowcy samochodów ciężarowych nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadzili do wywrócenia się pojazdów.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 8, na drodze wojewódzkiej nr 884 w Domaradzu. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 25-letni mieszkaniec Dynowa, kierując ciężarową scanią nie dostosował prędkości do warunków drogowych i stracił panowanie nad pojazdem, doprowadzając do jego wywrócenia. W efekcie jego pojazd zablokował częściowo przejazd. Ruch na tym odcinku przez blisko dwie godziny odbywał się wahadłowo.

Dwie godziny później, w odległości około 2 kilometrów na tej samej drodze doszło do podobnego zdarzenia. Kierujący ciężarowym mercedesem, 24-letni mieszkaniec Łańcuta, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego ciężarówka wywróciła się. Jak ustalili policjanci przyczyną tego zdarzenia było również niedostosowanie prędkości przez kierującego do warunków drogowych.

Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowców. Obydwaj mężczyźni byli  trzeźwi. Na szczęście w wyniku tych zdarzeń nikomu nic się nie stało. A za ich spowodowanie kierujący pojazdami zostali ukarani mandatami karnymi.

źródło: KPP Brzozów


09-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)