REKLAMA
REKLAMA

Powiat Sanocki: Rusza wspólny projekt ze Świdnikiem

SANOK / PODKARPACIE. Promocja kultury, regionalnych potraw i zwyczajów – to główne założenia projektu, który Powiat Sanocki realizuje wspólnie z miastem Świdnik na Słowacji.

Obydwie strony spotkały się właśnie podczas omawiania szczegółów współpracy. – Przez ten projekt mamy szanse zaprezentować siebie nawzajem – my w Sanoku promujemy Świdnik, Słowacy z kolei promują nas u siebie – mówi  Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Projekt składa się z kilku wspólnych imprez – Dni Świdnika (28-29. czerwca), Bartnik Ziemi Sanockiej (1. września), Noce Kultury Galicyjskiej w Muzeum Historycznym w Sanoku (12-15. września), Święto Pieroga (15 lub 22. września w Muzeum Etnograficznym w Świdniku.

Podczas spotkania, które zorganizowano w Muzeum Etnograficznym w Świdniku omówiony został aktualny stan realizacji projektu, ustalono dokładny terminarz imprez organizowanych, a także podział obowiązków między partnerami i obowiązki w zakresie promocji projektu. Podjęto szczegółowe uzgodnienia o wzajemnym udziale artystów, zespołów muzycznych, rzemieślników i pszczelarzy w imprezach organizowanych w ramach projektu.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

25-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)