REKLAMA
REKLAMA

Powstania narodowe w literaturze. II Multimedialny Projekt Humanistyczny w Zespole Szkół nr 3 (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 20 listopada b.r. w Zespole Szkół Nr 3 im. Walentego Lipińskiego i Mateusza Beksińskiego w Sanoku  odbył się w II Multimedialny Projekt Humanistyczny „Horyzonty literatury” adresowany do uczniów szkół średnich. Temat tegorocznego spotkania to  funkcjonowanie motywu powstań narodowych w literaturze.

Celem przedstawianych prezentacji było zastosowanie nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych w naukach humanistycznych oraz pogłębienie wiedzy na temat życia pisarzy, poetów tworzących w okresie powstań narodowych. Organizatorami konkursu są nauczyciele języka polskiego ZS3.

Dyrektor szkoły, mgr inż. Krzysztof Futyma,  przywitał przybyłych gości, podkreślając, że takie wzajemne spotkania mają swój sens – nie tylko w wymiarze dydaktycznym, ale przede wszystkim wychowawczym.  W świetle współczesnych wydarzeń, młodzież na nowo uczy się dzisiaj, co tak naprawdę znaczą pojęcia takie jak  patriotyzm, wolność, ojczyzna.

W projekcie udział wzięły: Zespół Szkół nr 1 , Zespół Szkół nr 3,  Zespół Szkół nr 4 , I Liceum Ogólnokształcące ( Sanok) Zespół Szkół CKR ( Nowosielce).
W części naukowej projektu wykład na temat powstań narodowych w dziejach  Polski wygłosił pan mgr Piotr Kita, nauczyciel historii  I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku, który w sposób niezwykle ciekawy i interesujący przybliżył  młodzieży te szczególne karty naszej historii.

Komisja konkursowa  postanowiła przyznać następujące miejsca:
1. Zespół Szkół CKR (Nowosielce), opiekun p. Robert Piechocki
2. Zespół Szkół nr 3 (Sanok), opiekun p. Sabina Śmiertka
3. Zespół Szkół nr 1 (Sanok), opiekun p. Zofia Liput

Projekt prowadzili: Dominik Gagatko oraz Joanna Ziemiańska.

22-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)