REKLAMA
REKLAMA

Poznaliśmy młodych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa w ruchu drogowym (ZDJĘCIA)

NOZDRZEC / PODKARPACIE. W piątek na obiektach Zespołu Szkół w Nozdrzcu odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach udział wzięło 16 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazjalne. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Nozdrzca. To oni będą reprezentować powiat brzozowski w konkursie na szczeblu wojewódzkim.

W piątek na obiektach Zespołu Szkół im. Aleksandra Fredry w Nozdrzcu odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Został on zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Brzozowie, Starostwo Powiatowe w Brzozowie oraz Urząd Gminy w Nozdrzcu. Celem Turnieju jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży, czyli najmłodszej i najbardziej narażonej na niebezpieczeństwo grupy uczestników ruchu drogowego.

W zawodach łącznie wzięło udział łącznie 16 drużyn, w tym 9 ze szkół podstawowych i 7 z gimnazjów z terenu powiatu brzozowskiego. Turniej rozpoczął się o godz. 10, uroczyście otworzył go Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie mł. insp. Ryszard Kornaga.

Każda z drużyn musiała się zmierzyć z trzema konkurencjami: testem wiedzy o ruchu drogowym oraz dwiema praktycznymi: w miasteczku ruchu drogowego i na trudnym technicznie torze przeszkód. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów, zgodnym z regulaminem czuwała komisja pod przewodnictwem sędziego głównego asp. szt. Kazimierza Barańskiego – asystenta Wydziału Prewencji  i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie. W ocenie poszczególnych konkurencji sędziowali funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie tj. mł. asp. Wiesław Jurek, mł. asp. Krzysztof Kwieciński i st. sierż. Joanna Baranowska. Podczas konkursu została również oceniona wiedza i umiejętności każdego z  zawodników z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Tutaj na prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał wyspecjalizowany zespół ratowników medycznych. Uczniowie z poszczególnych drużyn zdobywali punkty zarówno w klasyfikacji zespołowej i indywidualnej. Po godzinach zmagań wyłoniono zwycięzców.

Drużynowo (szkoły podstawowe):

I  miejsce Szkoła Podstawowa w Nozdrzcu
II  miejsce Szkoła Podstawowa w Zmiennicy
III miejsce Szkoła Podstawowa w Malinówce

Drużynowo (szkoły gimnazjalne):

I miejsce Gimnazjum  w Nozdrzcu
II miejsce Gimnazjum w Domaradzu
III miejsce Gimnazjum w Starej Wsi

W kategorii szkół podstawowych indywidualnie:

I  miejsce Kamil Kociuba – Nozdrzec
II  miejsce Bartłomiej Hałas – Nozdrzec
III miejsce Hubert Kielar – Malinówka

W kategorii szkół gimnazjalnych indywidualnie:

I  miejsce Marcin Owsiany – Nozdrzec
II  miejsce Hubert Skiba – Nozdrzec
III miejsce Dominik Pytlak – Przysietnica

Zwycięzcy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, okolicznościowe puchary i medale oraz nagrody rzeczowe, które wręczyli: podinsp. Waldemar Pieniowski i podkom. Renata Mazan – przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, mł. insp. Ryszard Kornaga – Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie, st. bryg. Jan Szmyd – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie, Janusz Draguła – wicestarosta brzozowski, Jan Pilch – Wójt Gminy Domaradz, Dorota Krygowska – przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie, Marek Owsiany– wicedyrektor Agencji i Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie oraz przedstawiciele Banku PBS oddział w Brzozowie .

Na zakończenie turnieju wszyscy mieli okazję spróbować pysznego wypieku, który został przygotowany specjalnie na tą okoliczność.

Zwycięskie drużyny czeka kolejne wyzwanie, którym będzie udział w turnieju na szczeblu wojewódzkim. Życzymy im powodzenia.

źródło: KPP Brzozów

22-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)