REKLAMA
REKLAMA

Poznaliśmy młodych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa w ruchu drogowym (ZDJĘCIA)

NOZDRZEC / PODKARPACIE. W piątek na obiektach Zespołu Szkół w Nozdrzcu odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach udział wzięło 16 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazjalne. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Nozdrzca. To oni będą reprezentować powiat brzozowski w konkursie na szczeblu wojewódzkim.

W piątek na obiektach Zespołu Szkół im. Aleksandra Fredry w Nozdrzcu odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Został on zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Brzozowie, Starostwo Powiatowe w Brzozowie oraz Urząd Gminy w Nozdrzcu. Celem Turnieju jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży, czyli najmłodszej i najbardziej narażonej na niebezpieczeństwo grupy uczestników ruchu drogowego.

W zawodach łącznie wzięło udział łącznie 16 drużyn, w tym 9 ze szkół podstawowych i 7 z gimnazjów z terenu powiatu brzozowskiego. Turniej rozpoczął się o godz. 10, uroczyście otworzył go Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie mł. insp. Ryszard Kornaga.

Każda z drużyn musiała się zmierzyć z trzema konkurencjami: testem wiedzy o ruchu drogowym oraz dwiema praktycznymi: w miasteczku ruchu drogowego i na trudnym technicznie torze przeszkód. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów, zgodnym z regulaminem czuwała komisja pod przewodnictwem sędziego głównego asp. szt. Kazimierza Barańskiego – asystenta Wydziału Prewencji  i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie. W ocenie poszczególnych konkurencji sędziowali funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie tj. mł. asp. Wiesław Jurek, mł. asp. Krzysztof Kwieciński i st. sierż. Joanna Baranowska. Podczas konkursu została również oceniona wiedza i umiejętności każdego z  zawodników z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Tutaj na prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał wyspecjalizowany zespół ratowników medycznych. Uczniowie z poszczególnych drużyn zdobywali punkty zarówno w klasyfikacji zespołowej i indywidualnej. Po godzinach zmagań wyłoniono zwycięzców.

Drużynowo (szkoły podstawowe):

I  miejsce Szkoła Podstawowa w Nozdrzcu
II  miejsce Szkoła Podstawowa w Zmiennicy
III miejsce Szkoła Podstawowa w Malinówce

Drużynowo (szkoły gimnazjalne):

I miejsce Gimnazjum  w Nozdrzcu
II miejsce Gimnazjum w Domaradzu
III miejsce Gimnazjum w Starej Wsi

W kategorii szkół podstawowych indywidualnie:

I  miejsce Kamil Kociuba – Nozdrzec
II  miejsce Bartłomiej Hałas – Nozdrzec
III miejsce Hubert Kielar – Malinówka

W kategorii szkół gimnazjalnych indywidualnie:

I  miejsce Marcin Owsiany – Nozdrzec
II  miejsce Hubert Skiba – Nozdrzec
III miejsce Dominik Pytlak – Przysietnica

Zwycięzcy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, okolicznościowe puchary i medale oraz nagrody rzeczowe, które wręczyli: podinsp. Waldemar Pieniowski i podkom. Renata Mazan – przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, mł. insp. Ryszard Kornaga – Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie, st. bryg. Jan Szmyd – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie, Janusz Draguła – wicestarosta brzozowski, Jan Pilch – Wójt Gminy Domaradz, Dorota Krygowska – przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie, Marek Owsiany– wicedyrektor Agencji i Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie oraz przedstawiciele Banku PBS oddział w Brzozowie .

Na zakończenie turnieju wszyscy mieli okazję spróbować pysznego wypieku, który został przygotowany specjalnie na tą okoliczność.

Zwycięskie drużyny czeka kolejne wyzwanie, którym będzie udział w turnieju na szczeblu wojewódzkim. Życzymy im powodzenia.

źródło: KPP Brzozów

22-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)