REKLAMA
REKLAMA

Przed nami warsztaty „art graffiti”. Motywem przewodnim Dywizjon 303

SANOK / PODKARPACIE. Urząd Miasta Sanoka zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty „Art Graffiti”. To kolejne działanie w ramach projektu „Bezpieczniej dla mnie i miasta” realizowanego przez Miasto Sanok.

Akcja ta ma na celu rozpoznanie i wytypowanie w Sanoku miejsc zniszczonych, często wulgarnymi napisami. Organizatorzy chcą pokazać młodym ludziom, że graffiti może mieć wartość artystyczną i być wykorzystane do upiększenia jakiegoś miejsca, a nie niszczenia go. Cała akcja przebiega w kilku etapach. Najpierw zrobiona została dokumentacja kilkudziesięciu zniszczonych napisami i rysunkami miejsc w każdej dzielnicy miasta. Posłuży ona do przekonania prezesów sanockich spółdzielni mieszkaniowych i członków rad dzielnic, do podjęcia działań w kierunku odnowienia takich miejsc.

Punktem kulminacyjnym będą dwudniowe warsztaty i plener graffiti, które odbędą się 25 i 26 października. Prowadzić je będą 3 instruktorzy, wykonujących graffiti artystyczne. Piątkowa część, rozpocznie się o godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku. Przez 2 godziny biorący w niej udział młodzi ludzie poznają technikę tworzenia graffiti artystycznego, a także spotkają się z policjantem, który poruszy zagadnienia prawne związane z kwestią tworzenia graffiti, powie także, co grozi za wandalizm. Zostanie ogłoszony konkurs na projekty murali. Prace trzeba dostarczyć do 9 listopada, do Biura Obsługi Klienta w Urzędzie Miasta Sanoka. Projekt należy wykonać w formacie A4, w dowolnej technice. Nagrodą będą materiały do realizacji projektu w plenerze.

Projekt muralu

Po piątkowej części teoretycznej, w sobotę przyjdzie czas na praktykę w terenie. Przykładowy mural powstanie na ścianie budynku przy ul. Langiewicza w dzielnicy Wójtostwo. Od godz. 9.00 instruktorzy będą wykonywać malowidło wielkopowierzchniowe o motywach patriotyczno-lotniczych. Pomagać im będą chętni uczestnicy warsztatów.

Czekamy na zgłoszenia dzieci i młodzieży, które chcą wziąć udział w warsztatach graffiti.

Zgłoszenia należy przesyłać drogą mailową, na adres: bezpieczniej@um.sanok.pl z dopiskiem: art graffiti.

ZOBACZ TAKŻE:
Jan Paweł II prawie gotowy. W sobotę kolejna akcja sanockich grafficiarzy (ZDJĘCIA)


Agnieszka Frączek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

23-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)