REKLAMA
REKLAMA

Przed nami warsztaty „art graffiti”. Motywem przewodnim Dywizjon 303

SANOK / PODKARPACIE. Urząd Miasta Sanoka zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty „Art Graffiti”. To kolejne działanie w ramach projektu „Bezpieczniej dla mnie i miasta” realizowanego przez Miasto Sanok.

Akcja ta ma na celu rozpoznanie i wytypowanie w Sanoku miejsc zniszczonych, często wulgarnymi napisami. Organizatorzy chcą pokazać młodym ludziom, że graffiti może mieć wartość artystyczną i być wykorzystane do upiększenia jakiegoś miejsca, a nie niszczenia go. Cała akcja przebiega w kilku etapach. Najpierw zrobiona została dokumentacja kilkudziesięciu zniszczonych napisami i rysunkami miejsc w każdej dzielnicy miasta. Posłuży ona do przekonania prezesów sanockich spółdzielni mieszkaniowych i członków rad dzielnic, do podjęcia działań w kierunku odnowienia takich miejsc.

Punktem kulminacyjnym będą dwudniowe warsztaty i plener graffiti, które odbędą się 25 i 26 października. Prowadzić je będą 3 instruktorzy, wykonujących graffiti artystyczne. Piątkowa część, rozpocznie się o godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku. Przez 2 godziny biorący w niej udział młodzi ludzie poznają technikę tworzenia graffiti artystycznego, a także spotkają się z policjantem, który poruszy zagadnienia prawne związane z kwestią tworzenia graffiti, powie także, co grozi za wandalizm. Zostanie ogłoszony konkurs na projekty murali. Prace trzeba dostarczyć do 9 listopada, do Biura Obsługi Klienta w Urzędzie Miasta Sanoka. Projekt należy wykonać w formacie A4, w dowolnej technice. Nagrodą będą materiały do realizacji projektu w plenerze.

Projekt muralu

Po piątkowej części teoretycznej, w sobotę przyjdzie czas na praktykę w terenie. Przykładowy mural powstanie na ścianie budynku przy ul. Langiewicza w dzielnicy Wójtostwo. Od godz. 9.00 instruktorzy będą wykonywać malowidło wielkopowierzchniowe o motywach patriotyczno-lotniczych. Pomagać im będą chętni uczestnicy warsztatów.

Czekamy na zgłoszenia dzieci i młodzieży, które chcą wziąć udział w warsztatach graffiti.

Zgłoszenia należy przesyłać drogą mailową, na adres: bezpieczniej@um.sanok.pl z dopiskiem: art graffiti.

ZOBACZ TAKŻE:
Jan Paweł II prawie gotowy. W sobotę kolejna akcja sanockich grafficiarzy (ZDJĘCIA)


Agnieszka Frączek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

23-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)