REKLAMA
REKLAMA

Sesja o duchowości i działalności charytatywnej św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego

SANOK / PODKARPACIE. W 2013 roku mija piąty rok działalności Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie oraz piąta rocznica ustanowienia św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego patronem miasta Sanoka. Z tej okazji Zarząd Główny Stowarzyszenia podjął uchwałę o zorganizowaniu sesji naukowej o św. ks. Zygmuncie Gorazdowskim.

Celem sesji jest ukazanie osobowości księdza Gorazdowskiego jego duchowości, a także czterdziestoletniej działalności charytatywnej na tle wydarzeń historycznych w Polsce i w Europie.


Został powołany Komitet Organizacyjny w skład, którego wchodzą: księża, nauczyciele, radni oraz członkowie Stowarzyszenia. Sesja odbędzie się 25 października 2013r. w dolnym kościele p.w. Chrystusa Króla przy ul. Jana Pawła II w Sanoku i rozpocznie się Mszą Św. o godzinie 8.00.

Program sesji przedstawia się następująco:

8.00 –  Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem, ks. bp Stanisława Jamrozka w kościele Chrystusa Króla przy ul. Jana Pawła II.
9.00 – Rozpoczęcie sesji – powitanie gości, wystąpienia prelegentów:
– siostra dr Dolores Danuta Siuta referuje: „Wiara w pismach i życiu św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego”, „Miłość Miłosierna w nauce i życiu św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego”
– ksiądz dr Andrzej Skiba referuje: „Różnice i podobieństwa w życiu i działalności św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, św. Brata Adama Chmielowskiego, błogosławionego Bronisława Markiewicza”
– mgr Marcin Smoter: „Życie i działalność św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego na tle wydarzeń historycznych w Polsce i w Europie”
11.00 – Przerwa – w przerwie wystąpi młodzież
12.00 – 13.00 Dyskusja
13.20 – Zakończenie sesji.

23-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)