REKLAMA
REKLAMA

Przegląd kina krótkometrażowego z Francji Finlandii w Sanoku! (FILM)

Przegląd kina krótkometrażowego z Francji Finlandii w Sanoku! (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Galeria Sanocka BWA zaprasza w dniach 8-9 luty na imprezę World Shorts, którą wypełnią nagrodzone na różnych imprezach, filmy z Francji i Finlandii.

 

Dzień I (piątek 08.02, godzina 17.30)

Krótki metraż z Francji – World Shorts zaprasza na zestaw najciekawszych krótkometrażowych produkcji z Francji!

92-miutowy program składać się będzie z sześciu najbardziej innowacyjnych, współczesnych francuskich obrazów, które docenione zostały na wielu międzynarodowych festiwalach takich jak np. Sundance czy London Film Festival. Złożony z animacji i filmów aktorskich zestaw to wyjątkowa okazja do odbycia  kolejnej filmowej podróży.

Fundacja Ad Arte, organizator cyklu World Shorts, od lat proponuje polskim widzom to, co najlepsze w światowym krótkim metrażu. World Shorts to autorski projekt, który w kolejnych swoich odsłonach przybliża najciekawsze krótkie smakołyki z różnych krajów. Dotychczas pokazywaliśmy już między innymi produkcje z Danii, Grecji, Islandii, Portugalii i Szwecji. Każdorazowo, program dobierany jest tak, aby jak najpełniej pokazać specyfikę wybranej kultury, towarzyszącego jej społecznego krajobrazu oraz temperamentu mieszkańców danego kraju.

Dzień II (sobota 09.03, godzina 17:30)

Krótki metraż z Finlandii – WTF – Welcome to Finland to ponad 90 minut wielokrotnie nagradzanych fińskich krótkich metraży, takich jak np: „Up and about again”, uznany między innymi na festiwalu w Montrealu, czy „So it goes” wyróżniony nagrodą specjalną festiwalu filmowego w Tampere. Dzięki tym filmom poznamy za równo przepiękną skandynawską przyrodę, jak i przekonamy się co to znaczy „fiński charakter”. Zapraszamy na kolejną filmową podróż, która orzeźwi nasze umysły!

Miejsce: BWA Galeria Sanocka

wstęp: 2 pln

termin: 08 – 09.02.2013r.

godzina: 17.30

źródło: materiał nadesłany

06-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)