REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Przetarg na odbiór śmieci unieważniony

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj Urząd Miasta Sanoka opublikował zawiadomienie o unieważnieniu przetargu nieograniczonego na świadczenie usług związanych z odbiorem odpadów komunalnych z terenu miasta. Publikujemy uzasadnienie.

Unieważnienia wyniku przetargu dokonano ze względu na uchybienia, które stanowią rażące naruszenie przepisów, uniemożliwiających zawarcie ważnej umowy.

UZASADNIENIE UNIEWAŻNIENIA PRZETARGU. ŹRÓDŁO: URZĄD MIASTA W SANOKU

Komisja przetargowa unieważniła przetarg na świadczenie „Usługi związanej z odbiorem odpadów komunalnych stałych z terenu Gminy Miasta Sanoka” w oparciu o art. 93 ust. 3 Ustawy Prawo zamówień publicznych (cyt. „Postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego”).

W toku postępowania stwierdziliśmy uchybienia w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, które w naszej ocenie mogłyby skutkować wadami w przyszłej umowie między Miastem i Wykonawcą, a w konsekwencji stratami. Uchybienia polegały głównie na niedostatecznym doprecyzowaniu wymaganych prawem dokumentów, a także parametrów zamówienia, co mogłoby skutkować niemożliwością obiektywnego porównania złożonych ofert.

Materia związana z wejściem w życie nowego systemu gospodarki odpadami jest płynna. Od czasu, gdy rozpoczęliśmy prace przy przygotowaniu systemu, ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach zmieniła się już 3 razy, a wszystkie rozporządzenia Ministra Środowiska dotyczące tych spraw zostały wydane z opóźnieniem, co powoduje chaos nie tylko w Sanoku, ale i na terenie całego kraju.

Przerzucenie przez Ministra Środowiska odpowiedzialności za zaistniałą sytuację tylko na samorządy jest przykładem nierównego traktowania podmiotów władzy publicznej. To Parlament i Rada Ministrów odpowiadają za obecny chaos, który w głównej mierze jest wynikiem niestabilnego i wadliwego prawa.

Pełne uzasadnienie dostępne jest w Biuletynie Informacji Publicznej.

06-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)