REKLAMA
REKLAMA

Przetarg rozstrzygnięty! Niebawem ruszy przebudowa dróg w centrum Sanoka (FILM)

Przetarg rozstrzygnięty! Niebawem ruszy przebudowa dróg w centrum Sanoka (FILM)

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Przed dwoma tygodniami zarząd Powiatu Sanockiego unieważnił pierwszy przetarg na przebudowę ulic: Rymanowskiej, Kościuszki i Jagiellońskiej. Powód? To przekroczenie zabezpieczonej na ten cel kwoty o 160 tysięcy złotych. Do drugiego przetargu stanęła jedna firma, której oferta zmieściła się w planowanych wydatkach starostwa. Więcej informacji w materiale filmowym.

W drugim przetargu na „schetynówkę” jedyna oferta, która wpłynęła jest o ponad 173 tys zł niższa niż najkorzystniejsza ze złożonych dwa tygodnie temu. Powiat Sanocki zapłaci tym samym mniej za inwestycje niż założył w budżecie, o około 13 tys zł.

Powiat Sanocki na remont ulic Rymanowskiej, Kościuszki i Jagiellońskiej miał przeznaczone

4 037 527 zł. W pierwszym przetargu wpłynęło dwie oferty, z których najniższa opiewała na kwotę 4 198 560,14 zł, czyli ponad 160 tys więcej niż zakładano. Podczas burzliwego posiedzenia Zarządu Powiatu dwóch członków – Wacław Krawczyk i Waldemar Och – było za tym, aby dołożyć brakująca kwotę z budżetu powiatu, a dwóch – Sebastian Niżnik (przewodniczący Zarządu) i Jan Chowaniec – było za tym aby przetarg powtórzyć i znaleźć tańszego wykonawcę. W obliczu remisu 2 do 2 decydował głos przewodniczącego Zarządu.

Do drugiego przetargu stanęła tylko jedna firma, która dała cenę 4 024 867,70 zł.

Bardzo się cieszę z zaoszczędzonych pieniędzy. Teraz najważniejsze jest szybkie rozpoczęcie prac, ponieważ inwestycje musimy zrealizować do końca roku. Zakres robót jest dość obszerny – oprócz nowej warstwy asfaltu, będziemy regulować studzienki kanalizacyjne, wymieniać część krawężników, robić chodniki z kostki brukowej i malować nowe oznakowanie – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Wartość inwestycji to ponad 4 mln zł. Połowę tej kwoty stanowi rządowe dofinansowanie, 20 tys. zł. dołoży Urząd Miasta, a ponad 2 mln zł Powiat Sanocki. Gruntowny remont obejmie odcinek od ronda Beksińskiego, przez ulice Kościuszki, Jagiellońską aż do przejazdu kolejowego na ul. Lipińskiego łącznie 1.6 km.

Przypomnijmy, że od początku kadencji Powiat Sanocki wyremontował około 100 km dróg, wydając na to łącznie wraz z remontami i budową mostów ok. 60 mln zł. Dużo odcinków ulic naprawiono w samym Sanoku – Mickiewicza, Białogórska, Traugutta, Słowackiego, Daszyńskiego, Chrobrego, Stróżowska, Matejki, Konopnicka, II Armii Wojska Polskiego, oraz Robotnicza.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

14-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)