REKLAMA
REKLAMA

Raby, pies-ratownik na medal

BIESZCZADY. W dniach 15-19 maja odbyło  się kolejne szkolenie psów ratowniczych GOPR. Tym razem miejscem spotkania zespołów ratowniczych z psami była miejscowość Rzeczka należąca do terenu działania Grypy Wałbrzysko-Kłodzkiej. W zajęciach wzięło udział 14 psów w tym pies Raby z Grupy Bieszczadzkiej.

Podczas szkolenia zespoły ratownicze mogły ćwiczyć przeszukiwanie terenu otwartego a także gruzowisk. Urozmaiceniem zajęć były min. zjazdy tyrolką, po których to każdy z zespołów miał za zadanie przeszukać wyznaczony teren i odnaleźć zaginionego. Pod koniec spotkania odbyły się egzaminy psów ratowniczych w których udział wziął również Raby. Pies naszej Grupy szkolony przez STORAT z Rzeszowa osiągnął najwyższą klasę B psa ratowniczego z zakresu przeszukiwania terenu . Raby za zadanie miał przeszukać  obszar  ok. 35000-40000 m2 na którym ukryte zostały 4 osoby w czasie nie większym niż 30 minut., jednak już po 11 minutach pies odnalazł wszystkich „zaginionych” i tym samym zdał egzamin.

źródło: GOPR Bieszczady

29-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)