REKLAMA
REKLAMA

Radni apelują o wstrzymanie windykacji podatku od Autosanu oraz jego umorzenia

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy radni wystosowali apel do burmistrza Wojciecha Blecharczyka o wstrzymanie windykacji oraz umorzenie zaległego podatku Autosanu. Pod apelem podpisało się siedmiu radnych. Publikujemy treść pisma.

Sanok 16.10.2013 r.

Pan Wojciech Blecharczyk
Burmistrz Miasta Sanoka

A P E L

 

W związku z sytuacją, w jakiej znalazł się najstarszy a przez wiele lat również największy w Sanoku zakład pracy – „AUTOSAN S.A.”, zwracamy się z apelem o wstrzymanie windykacji podatku od nieruchomości oraz jego umorzenie.

Decyzja taka będzie realną pomocą temu tak bardzo zasłużonemu dla rozwoju miasta zakładowi pracy i może się przyczynić do znalezienia potencjalnego inwestora strategicznego, bez którego uratowanie tego zakładu jest niemożliwe. Będzie również sygnałem dla załogi zakładu, że ich losy oraz losy tego historycznego dla Sanoka zakładu nie są obojętne władzą samorządowym miasta.

Dodatkowym argumentem uzasadniającym takie działanie jest fakt, że zgodnie z przekazami medialnymi, rozpoczęcie windykacji przez Władze Miasta przyczyniło się do podjęcia tej tak radykalnej decyzji przez Zarząd „Autosan S.A”.
Nadmieniamy również, że zgodnie z ustawą ordynacja podatkowa sytuacja, w jakiej znalazł się „AUTOSAN S.A.” dopuszcza umorzenie tego podatku.

 

1. Roman Babiak,
2. Andrzej Chrobak,
3. Zbigniew Daszyk,
4. Maciej Drwięga,
5. Kazimierz Drwięga,
6. Wojciech Pruchnicki,
7. Henryka Tymoczko.

17-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)