REKLAMA
REKLAMA

Rozpoczęły się rozgrywki IV ligi seniorów w szachach klasycznych (ZDJĘCIA)

RYMANÓW / PODKARPACIE. W dniu 13.10.2013  odbyła się inauguracja rozgrywek IV podkarpackiej Ligi Szachowej Seniorów w szachach klasycznych P-60. Szachiści Komunalnych wystawili do zmagań dwie drużyny. Drużyna I jako spadkowicz z III ligi (rezygnacja z gry z powodów finansowych) oraz drużyna II jako awansująca w bieżącym roku z V ligi.

Przystępując do rozgrywek postawiono na mieszankę rutyny z młodością, co przyniosło dobre rezultaty.

Podczas pierwszego zjazdu, który odbył się w Rymanowie rozegrano trzy rundy spotkań. Pierwsza drużyna komunalnych wygrała kolejno z LUKS BURZA ROGI  4,5 do 1,5. Następnie z KOMUNALNI II 5 do1 i na koniec z zespołem z STOWARZYSZENIE NASZ RYMANÓW  także 5 do 1.

Najlepiej punktujący dla pierwszej drużyny to: Daniel Kopczyk i Marian Gołkowski ( komplet po 3pkt). Na uwagę zasługuję fakt iż w pierwszej drużynie na 3 szachownicy gra zaledwie 9-letni Maciej Czopor, który w swoim debiucie w seniorskiej drużynie zdobył 2,5 pkt. Druga drużyna w pierwszej rundzie zremisowała z Rymanowem 3 do 3, następnie przegrała z pierwszą 1 do 5 a na koniec wygrała z Burzą Rogi 3,5 do 2,5. Najlepiej punktującymi byli Karol Zając i Anna Marut po 2 pkt.

Po pierwszych trzech rundach I drużyna Komunalnych zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 6 pkt, a II drużyna plasuje się na 7 lokacie z dorobkiem 3 pkt.
Kolejne zjazdy IV ligi odbędą się 27.10 i 17.11 w Sanoku.

 

materiały nadesłane

15-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)