REKLAMA
STALNEY PSP
REKLAMA

Ruch Narodowy uczcił pamięć walczących o wolność (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 13 grudnia sanocki Ruch Narodowy zorganizował wieczornicę upamiętniającą wydarzenia związane z wprowadzeniem stanu wojennego. Wydarzenie rozpoczęło się od modlitwy za wszystkich zmarłych walczących o wolną Polskę nie tylko w czasie stanu wojennego.

Po modlitwie za zmarłych głos zabrał przedstawiciel Ruchu Narodowego, który w swym przemówieniu przypomniał wszystkim zgromadzonym o historii związanej z 13 grudnia 1981 roku oraz jak obecnie wygląda  osądzanie winnych za wprowadzenie stanu wojennego w Polsce. Przemówienie przerywane było niekiedy okrzykami: „Norymberga dla komuny!” czy ” Cześć i Chwała Bohaterom!”

Następnie wszyscy uczestnicy tej wieczornicy udali się pod pomnik „Synom Ziemi Sanockiej” gdzie zapalili znicze i raz jeszcze oddali hołd poległym bohaterom. Na koniec organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na Mszę Świętą do kościoła Przemienienia Pańskiego w intencji Ojczyzny.

materiał nadesłany

16-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)