REKLAMA
REKLAMA

Ruch Narodowy uczcił pamięć walczących o wolność (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 13 grudnia sanocki Ruch Narodowy zorganizował wieczornicę upamiętniającą wydarzenia związane z wprowadzeniem stanu wojennego. Wydarzenie rozpoczęło się od modlitwy za wszystkich zmarłych walczących o wolną Polskę nie tylko w czasie stanu wojennego.

Po modlitwie za zmarłych głos zabrał przedstawiciel Ruchu Narodowego, który w swym przemówieniu przypomniał wszystkim zgromadzonym o historii związanej z 13 grudnia 1981 roku oraz jak obecnie wygląda  osądzanie winnych za wprowadzenie stanu wojennego w Polsce. Przemówienie przerywane było niekiedy okrzykami: „Norymberga dla komuny!” czy ” Cześć i Chwała Bohaterom!”

Następnie wszyscy uczestnicy tej wieczornicy udali się pod pomnik „Synom Ziemi Sanockiej” gdzie zapalili znicze i raz jeszcze oddali hołd poległym bohaterom. Na koniec organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na Mszę Świętą do kościoła Przemienienia Pańskiego w intencji Ojczyzny.

materiał nadesłany

16-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)