REKLAMA
TORUS

RZESZÓW: Marszałek występuje z PSL, ale nie składa rezygnacji z urzędu

Na konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim marszałek Mirosław Karapyta, który po zwolnieniu z aresztu, pojawił się dzisiaj w pracy, odczytał oświadczenie.

Poinformował w nim, że rezygnuje ze wszystkich funkcji w PSL, jak również składa rezygnację z członkostwa w partii. Nie zamierza natomiast złożyć dymisji z funkcji gospodarza województwa, gdyż w ten sposób przyznałby się do winy.

Marszałek nie ukrywał, że jest rozczarowany postawą kolegów partyjnych: Jana Burego i Janusza Piechocińskiego, którzy zanim sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu, mówili o odwołaniu Mirosława Karapyty z zajmowanej funkcji.

Marszałek przeprosił wyborców za „zamieszanie”, jak nazwał całą aferę. Stwierdził, że będzie nadal reprezentował ich w Sejmiku Wojewódzkim jako radny. Nie zamierza też zrezygnować z wypełniania swoich obowiązków służbowych. Jak podkreślił będzie nadal pracował, aż do czasu decyzji Sejmiku Samorządowego.

26-04-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.