REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanie wygrywają dwa sparingi. Wkrótce mecz Pucharu Polski

SANOK. Siatkarze TSV Mansard Sanok wygrali dwa mecze sparingowe, w trakcie przygotowań do debiutanckiego sezonu w II lidze. Na początek, sanoczanie zmierzyli się z drużynami III-ligowymi, w zdecydowany sposób pokonując zarówno Tęczę Sędziszów Młp., jak i SMS Brzozów. 21 września, TSV rozegra pierwszy w historii klubu mecz w ramach Pucharu Polski. Rywalem będzie Aluron Warta Zawiercie.

Jesteśmy po ciężkich treningach siłowo-kondycyjnych i w najbliższym czasie będziemy szukać zgrania – mówi Maciej Wiśniowski, trener TSV Mansard Sanok. – Podczas sparingów widać było efekty pracy zawodników na siłowni i w terenie. Drużyna dysponuje siłą i mocą ataku, brakuje nieco precyzji, ale jest to normalne na tym etapie przygotowań. Teraz najwięcej czasu poświęcimy taktyce.

W przerwie między sezonami, w zespole doszło do kilku zmian kadrowych. – Nowi zawodnicy prezentują się bardzo dobrze. Uważam, że mocnym punktem drużyny będzie Jan Włodarczyk, mający za sobą kilka lat gry na II-ligowym poziomie. Cieszy mnie także powrót do wysokiej formy Piotra Sokołowskiego, który po wyleczeniu kontuzji prezentuje dyspozycję z najlepszych sezonów. Dobry poziom utrzymał, a nawet polepszył Przemysław Chudziak. W nadchodzącym sezonie liczę na dobry odbiór zagrywki – nie ukrywa Maciej Wiśniowski.

TSV Mansard Sanok – UKS Tęcza Sędziszów Młp. 3:0 (20, 27, 21)

Skład TSV: Grzegorz Mańko, Piotr Sokołowski, Jan Włodarczyk, Piotr Kochan, Przemysław Chudziak, Michał Środa, Tomasz Sokołowski (libero), Piotr Wesołowski, Bogusław Hnat, Wojciech Jezior, Rafał Golonka, Krzysztof Dziadosz (libero).

SMS Brzozów – TSV Mansard Sanok 1:3 (19, -27, 13, 19)

Skład TSV: Wojciech Jezior, Piotr Sokołowski, Bogusław Hnat, Piotr Kochan, Przemysław Chudziak, Piotr Wesołowski, Tomasz Sokołowski (libero), Michał Środa, Rafał Golonka, Jan Włodarczyk, Grzegorz Mańko.

21 września w hali Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku, TSV rozegra pierwszy w historii klubu mecz Pucharu Polski. Rywalem będzie beniaminek II ligi (grupa V) Aluron Warta Zawiercie.

Będzie to dla nas przetarcie i główny sprawdzian przed startem rozgrywek ligowych. Drużyna z Zawiercia ma w swoim składzie zawodników z I-ligowym stażem. Mecz ten, pokaże nam w jakim miejscu jesteśmy – zaznacza Maciej Wiśniowski.

Patronem medialnym siatkarskich spotkań z udziałem sanockich drużyn jest portal Esanok.pl.

Wkrótce więcej informacji dotyczących sanockiej drużyny.

 

 

12-09-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)