REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanin na podium międzynarodowego festiwalu

SANOK / PODKARPACIE. Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury ma ogromną przyjemność poinformować, iż Michał Bednarz (w kategorii do lat 16 – fortepian solo) zdobył I nagrodę (ex aequo z Konstanciją Kerbedyte z Litwy) i specjalne wyróżnienie za najlepsze wykonanie utworu rosyjskiego kompozytora na XIV Międzynarodowym Festiwalu-Konkursie „Musica Classica” w Moskwie.

 

Festiwal rozgrywał się w dniach 16-23 listopada 2013r. III NAGRODA powędrowała do Ruslana Malekowa z Rosji.

W konkursie w w/w kategorii wystąpiło 62 pianistów. W składzie Jury znaleźli się wybitni pedagodzy/pianiści z różnych Akademii Muzycznych w Europie.
Serdeczne gratulacje należą się Laureatowi oraz mgr Januszowi Ostrowskiemu, który również otrzymał specjalne wyróżnienie za tak wspaniałe przygotowanie uczestnika!

Michał Bednarz – to podopieczny mgr Janusza Ostrowskiego z klasy fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Wandy Kossakowej w Sanoku, jak również jeden ze stypendystów Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury.

To jednak nie koniec, wciąż czekamy na występ drugiego stypendysty PFRK – Oleksandra Yankevycha z Ukrainy (zam. w Bydgoszczy). Wyniki zostaną podane już wkrótce.
Głównym celem PFRK jest wspieranie młodych muzycznych talentów poprzez przyznawanie stypendiów za szczególne osiągnięcia muzyczne oraz propagowanie swojej działalności w kraju i za granicą, dzięki organizacji wielu kulturalnych przedsięwzięć.

PFRK

19-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)