REKLAMA
REKLAMA

Nowy wygląd szkoły w Pobiednie (ZDJĘCIA)

GMINA BUKOWSKO / PODKARPACIE. Zespół Szkół  w Pobiednie doczekał się nowej elewacji. Zakończenie prac budowlanych sprawiło, że wszystkie szkoły na terenie gminy zyskały nowy wygląd.

– Koszt zadania to 200 tys. złotych. Udało się nam na ten cel uzyskać 168 tys dofinansowania ze środków zewnętrznych – mówi Piotr Błażejowski, wójt gminy Bukowsko.

W ramach inwestycji wykonano odwodnienie całego budynku z izolacją ścian zewnętrznych, wykonanie płytki odbojowej i ułożenie kostki brukowej dookoła szkoły, wymiana rynien dachowych i rur spustowych. Zabudowano balkon, w którym wprawiono trzy duże okna oraz ocieplono cały budynek styropianem, na którym powstała barwna, jasna elewacja. Naprawiono zniszczone fragmenty ogrodzenia, a także uzupełniono brakujące furtki i bramy. Zainstalowano oświetlenie, które podświetla budynek po zmroku oraz monitoring zewnętrzny i wewnętrzny szkoły.

– Jestem szczęśliwa, że inwestycja dobiegła do końca. Teraz, ktokolwiek przychodzący do szkoły jest zachwycony jej wyglądem. To dobrze wpływa na atmosferę w naszym środowisku lokalnym – dodaje Elżbieta Jurkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół w Pobiednie.

To nie koniec inwestycji, ponieważ w przyszłym roku przy placówce powstanie boisko wielofunkcyjne.

źródło: Urząd Gminy w Bukowsko

foto: Jan Muszański

21-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)