REKLAMA
REKLAMA

Nowy wygląd szkoły w Pobiednie (ZDJĘCIA)

GMINA BUKOWSKO / PODKARPACIE. Zespół Szkół  w Pobiednie doczekał się nowej elewacji. Zakończenie prac budowlanych sprawiło, że wszystkie szkoły na terenie gminy zyskały nowy wygląd.

– Koszt zadania to 200 tys. złotych. Udało się nam na ten cel uzyskać 168 tys dofinansowania ze środków zewnętrznych – mówi Piotr Błażejowski, wójt gminy Bukowsko.

W ramach inwestycji wykonano odwodnienie całego budynku z izolacją ścian zewnętrznych, wykonanie płytki odbojowej i ułożenie kostki brukowej dookoła szkoły, wymiana rynien dachowych i rur spustowych. Zabudowano balkon, w którym wprawiono trzy duże okna oraz ocieplono cały budynek styropianem, na którym powstała barwna, jasna elewacja. Naprawiono zniszczone fragmenty ogrodzenia, a także uzupełniono brakujące furtki i bramy. Zainstalowano oświetlenie, które podświetla budynek po zmroku oraz monitoring zewnętrzny i wewnętrzny szkoły.

– Jestem szczęśliwa, że inwestycja dobiegła do końca. Teraz, ktokolwiek przychodzący do szkoły jest zachwycony jej wyglądem. To dobrze wpływa na atmosferę w naszym środowisku lokalnym – dodaje Elżbieta Jurkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół w Pobiednie.

To nie koniec inwestycji, ponieważ w przyszłym roku przy placówce powstanie boisko wielofunkcyjne.

źródło: Urząd Gminy w Bukowsko

foto: Jan Muszański

21-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)