REKLAMA
REKLAMA

Sanok przyłączył się do światowej akcji WWF

SANOK / PODKARPACIE. W sobotę 23 marca 2013 na jedną godzinę zgaśnie iluminacja sanockiego rynku i budynków wokół niego. W taki sposób Sanok przyłączy się do siódmej już edycji światowej akcji Godzina dla Ziemi WWF.


Jest to wielkie ekologiczne święto, podczas którego ludzie na całym świecie gaszą światło na jedną symboliczną godzinę, wyrażając swoje zaangażowanie i troskę o losy naszej planety. W latach ubiegłych w akcji wzięło udział ponad 5000 miast na całym świecie, w tym 50 miast w Polsce.

Ekologiczny Sanok popiera od lat wszelkiego rodzaju przedsięwzięcia, celem których jest ochrona przyrody.

Przyłączając się do akcji, poprzez symboliczne zgaszenie świateł, pragniemy zachęcić wszystkich sanoczan do zmiany codziennych przyzwyczajeń na bardziej ekologiczne. Te drobne praktyki mogą stać się kolejnymi krokami na drodze do ratowania naszej planety – zachęca do wzięcia udziału w akcji dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

W zeszłym roku podczas akcji zgasło oświetlenie m.in. Wieży Eiffla w Paryżu, Opery w Sydney, Bramy Brandenburskiej w Niemczech, piramid w Egipcie, Zakazanego Miasta w Pekinie, a w Polsce Stadionu Narodowego, Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, Spodka w Katowicach, Sukiennic i Kopca Kościuszki w Krakowie.

Akcja rozpoczyna się o 20.30 i potrwa do 21.30. Zachęcamy wszystkich do wzięcia w niej udziału poprzez rejestrację na stronie wwf.pl i zgaszenie świateł w domach na jedną symboliczną godzinę.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

foto: Konrad Białas

27-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)