REKLAMA
REKLAMA

Seryjny włamywacz z Brzozowa w areszcie

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Kilkanaście minut po zgłoszeniu włamania do jednego ze sklepów spożywczych w Brzozowie, w rękach policjantów znalazł się mężczyzna odpowiedzialny za to przestępstwo. Zanim 29-latek trafił do aresztu, funkcjonariusze odebrali mu skradziony towar.

Jeszcze tego samego dnia wrócił on do prawowitego właściciela.

W miniony wtorek, po godz. 6 dyżurny brzozowskiej Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o włamaniu do jednego ze sklepów spożywczych w Brzozowie. Bezpośrednio po zebraniu wszelkich informacji o tym zdarzeniu, dyżurny skierował we wskazany rejon policjantów z wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze na miejscu stwierdzili, że sprawca wszedł do wnętrza sklepu tylnymi drzwiami po uprzednim ich wyłamaniu. Łączna wartość start poniesionych w wyniku tego przestępstwa wyniosła około 1000 złotych.

Już po wstępnych ustaleniach i pierwszej analizie zabezpieczonych śladów, policjanci kryminalni nie mieli większych wątpliwości, że to przestępstwo jest dziełem znanego im 29-letniego mieszkańca Brzozowa. Po kilkunastu minutach włamywacz już był w rękach funkcjonariuszy. Mężczyzna został zatrzymany w jego domu. W chwili zatrzymania był pijany. Alkomat wskazał blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie.

W trakcie przeszukania policjanci ujawnili u niego i zabezpieczyli duży łom, który posłużył 29-latkowi do wyważenia metalowych drzwi. Ponadto na strychu funkcjonariusze odnaleźli skradzione przedmioty. Łupem 29-latka padły papierosy, alkohole i drobne artykuły spożywcze. Ostatecznie odzyskane rzeczy jeszcze tego samego dnia wróciły do właściciela, a włamywacz trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzut włamania. Przyznał się do jego popełnienia i złożył wyjaśnienia. Po wykonaniu czynności procesowych z jego udziałem, funkcjonariusze odwieźli go do Aresztu Śledczego w Sanoku, gdyż mężczyzna miał odbyć karę pozbawienia wolności za wcześniejsze czyny.

Sprawa seryjnego włamywacza z Brzozowa ma charakter rozwojowy. Mężczyzna miał związek również z innymi przestępstwami, do których doszło w ostatnim okresie na terenie powiatu brzozowskiego. Dotyczyły one głównie kradzieży i włamań.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

KPP Brzozów

08-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)