REKLAMA
REKLAMA

Seryjny włamywacz z Brzozowa w areszcie

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Kilkanaście minut po zgłoszeniu włamania do jednego ze sklepów spożywczych w Brzozowie, w rękach policjantów znalazł się mężczyzna odpowiedzialny za to przestępstwo. Zanim 29-latek trafił do aresztu, funkcjonariusze odebrali mu skradziony towar.

Jeszcze tego samego dnia wrócił on do prawowitego właściciela.

W miniony wtorek, po godz. 6 dyżurny brzozowskiej Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o włamaniu do jednego ze sklepów spożywczych w Brzozowie. Bezpośrednio po zebraniu wszelkich informacji o tym zdarzeniu, dyżurny skierował we wskazany rejon policjantów z wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze na miejscu stwierdzili, że sprawca wszedł do wnętrza sklepu tylnymi drzwiami po uprzednim ich wyłamaniu. Łączna wartość start poniesionych w wyniku tego przestępstwa wyniosła około 1000 złotych.

Już po wstępnych ustaleniach i pierwszej analizie zabezpieczonych śladów, policjanci kryminalni nie mieli większych wątpliwości, że to przestępstwo jest dziełem znanego im 29-letniego mieszkańca Brzozowa. Po kilkunastu minutach włamywacz już był w rękach funkcjonariuszy. Mężczyzna został zatrzymany w jego domu. W chwili zatrzymania był pijany. Alkomat wskazał blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie.

W trakcie przeszukania policjanci ujawnili u niego i zabezpieczyli duży łom, który posłużył 29-latkowi do wyważenia metalowych drzwi. Ponadto na strychu funkcjonariusze odnaleźli skradzione przedmioty. Łupem 29-latka padły papierosy, alkohole i drobne artykuły spożywcze. Ostatecznie odzyskane rzeczy jeszcze tego samego dnia wróciły do właściciela, a włamywacz trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzut włamania. Przyznał się do jego popełnienia i złożył wyjaśnienia. Po wykonaniu czynności procesowych z jego udziałem, funkcjonariusze odwieźli go do Aresztu Śledczego w Sanoku, gdyż mężczyzna miał odbyć karę pozbawienia wolności za wcześniejsze czyny.

Sprawa seryjnego włamywacza z Brzozowa ma charakter rozwojowy. Mężczyzna miał związek również z innymi przestępstwami, do których doszło w ostatnim okresie na terenie powiatu brzozowskiego. Dotyczyły one głównie kradzieży i włamań.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

KPP Brzozów

08-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)