REKLAMA
REKLAMA

Seryjny włamywacz zatrzymany

PODKARPACIE. Policjanci z komisariatu w Dukli w ubiegłą środę zatrzymali 25-latka podejrzanego o włamania do lokali z automatami do gier oraz do szkół na terenie powiatu krośnieńskiego, sanockiego i brzozowskiego. Ma na swoim koncie co najmniej 25 przestępstw – włamań i kradzieży.

Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Policjanci tą sprawą zajmowali się od grudnia ubiegłego roku. Ustalili, że 25-latek z gminy Rymanów dokonał szeregu włamań do lokali z automatami do gier zręcznościowych na terenie powiatu krośnieńskiego, sanockiego i brzozowskiego. Za pomocą narzędzi wyłamywał podajnik monet w automatach i wyjmował pieniądze. Włamywał się także do szkół, skąd  kradł gotówkę zabezpieczoną w szafach w pomieszczeniach dyrekcji w szkołach w Dukli i Rymanowie.

Policjanci udowodnili podejrzanemu łącznie 25 czynów – włamań i kradzieży oraz usiłowań włamań do aptek, szkół, sklepów spożywczych. Czynów tych, mężczyzna dopuścił się w okresie od października 2012 roku do połowy lutego. We wszystkich przestępstwach 25-latek działał sam.Wchodził do budynków przez okna, które wyważał łomem. Jego łupem padała gotówka. Policjanci zabezpieczyli samochód, którym przemieszczał się podejrzany. W aucie ujawniono łomy, gaz łzawiący, kominiarkę, rękawiczki, latarkę, nożyce do cięcia metalu. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania podejrzanego, funkcjonariusze znaleźli pistolet gazowy. Policjanci zabezpieczyli również obuwie mężczyzny, którego wzór podeszwy był identyczny, jak ślady obuwia zabezpieczone na miejscach włamań. Łączna wartość skradzionych przez 25-latka pieniędzy wyniosła około 60 tys. złotych.

Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W piątek, Sąd Rejonowy w Krośnie zdecydował, że 25-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policja sprawdza, czy mężczyzna nie dopuścił się jeszcze innych przestępstw. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Krośnie.

KMP Krosno

26-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)