REKLAMA
REKLAMA

SHORT-TRACK: Rekord Polski i medal Anny Jasik

SPORT. Rekord Polski juniorów C pobity przez zawodniczkę UKS MOSiR Sanok Annę Jasik to najcenniejsza zdobycz sanockiej ekipy na zawodach, rozgrywanych w miniony weekend w Elblągu. Ekipa w składzie Anna Jasik, Gabriela Miccoli i Julia Skrzeszewska startowała w międzynarodowych zawodach

, kończących starty w cyklu Danubia Open Series.

Największym wydarzeniem był półfinałowy bieg na 1500m w którym Ania Jasik walczyła z czterema Czeszkami i jedną Słowaczką, kończąc rywalizację na trzeciej pozycji. Wynik 2,36,784 to nowy rekord Polski w tej kategorii wiekowej, lepszy od poprzedniego, należącego do Oliwii Gawlicy z Opola o około 0,5 s.

– Dobra dyspozycja naszej zawodniczki nie była zaskoczeniem, ale wynik przeszedł najśmielsze oczekiwania , myślę, że start w kostiumie z orłem na piersi dodatkowo uskrzydlił zawodniczkę – przyznaje trener Roman Pawłowski.

– Ania uczestniczyła w najszybszym biegu zawodów, skutecznie  walczyła z koalicją Czeszek i z wielkim poświęceniem ‘’dowiozła’’ wynik do mety – dodaje trener Jan Mazur.

Na koniec zawodów rozegrano biegi sztafetowe na dystansie 3000 m. W stawce  10-ciu sztafet, reprezentacja Polski z Anią Jasik w składzie zdobyła medal brązowy.

Foto: Jan Mazur


04-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)