REKLAMA

Solina24.pl : Radni z gminy Solina ustalili godziny otwarcia lokali gastronomicznych. Czy zadowolą wszystkich? (FILM, ZDJĘCIA)

Solina24.pl : Radni z gminy Solina ustalili godziny otwarcia lokali gastronomicznych. Czy zadowolą wszystkich? (FILM, ZDJĘCIA)

POLAŃCZYK / PODKARPACIE. Wydawałoby się, że to właściciele lokali gastronomicznych  sami decydują o godzinach ich otwarcia. Nic bardziej mylnego. W gminie Solina za właścicieli lokali gastronomicznych  zadecydowali radni.

Na ostatniej sesji Rady Gminy Solina podjęto uchwały w sprawie określenia dni i godzin otwierania i zamykania zakładów gastronomicznych w strefie A Uzdrowiska Polańczyk oraz na terenie gminy Solina.

Strefa A w Polańczyku  obejmuje cały półwysep. Stanowi przedłużenie najbliższego otoczenia zakładów i urządzeń lecznictwa uzdrowiskowego, a w szczególności sanatoriów uzdrowiskowych oraz zakładów przyrodoleczniczych i pijalni wód mineralnych.

Rada Gminy Solina przyjęła, że w strefie A zakłady gastronomiczne mogą być czynne od godz. 7.00 do do godz. 2.00 dnia następnego, ale z kilkoma zastrzeżeniami.

I tak zakłady gastronomiczne w strefie A, które prowadzą sprzedaż napojów alkoholowych w warunkach odpowiednio do tego przystosowanych i obsługują imprezy plenerowe mogą być czynne tylko w godz. 7.00 – 22.00 codziennie, z wyjątkiem imprez organizowanych w ramach harmonogramu imprez gminnych, kiedy to mogą być czynne od godz. 7.00 do godz. 24.00.

Od godz. 7.00 do godz. 2.00 dnia następnego przez wszystkie dni tygodnia mogą być czynne lokale  gastronomiczne funkcjonujące w  stałych obiektach, odpowiednio do tego przystosowanych, posiadające zezwolenie na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych, prowadzące wieczorki taneczne  i dyskoteki wewnątrz lokali.

Najdłużej, bo w godz od 7.00 do godz. 5.00 dnia następnego mogą być czynne lokale  ze sprzedażą napojów alkoholowych, organizujące konferencje, bankiety, wesela, imprezy charytatywne i inne o charakterze okolicznościowym.  Takie same godziny otwarcia przewidziano dla zakładów gastronomicznych w obiektach uzdrowiskowych.

Na terenie gminy Solina, poza strefą A, lokale mogą być otwarte od godz. 7.00 do godz. 2.00 dnia następnego, ale dla lokali organizujących w stałych obiektach budowlanych  dyskoteki, wieczorki taneczne itp., przewidziano czas otwarcia w godzinach od 7.00 do 5.00 dnia następnego.

Natomiast  zakłady gastronomiczne  organizujące konferencje, bankiety, wesela, imprezy charytatywne i inne o charakterze okolicznościowym dla grup zorganizowanych mogą być otwarte od godz. 7.00, wyłącznie w godzinach ich trwania, nie dłużej jednak niż do godz. 5.00 dnia następnego.

Tylko do godz. 23 mogą być czynne lokale gastronomiczne  ze sprzedażą napojów alkoholowych w czasie imprez plenerowych, z wyjątkiem imprez organizowanych przez gminę, kiedy to godziny otwarcia wydłuża się do do godz. 2.00 dnia następnego.

04-02-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.