REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Sukces sanockiego nauczyciela fizyki. Patryk Nisiewicz dziękuje za wsparcie i gratulacje

SANOK / PODKARPACIE. Nauczyciel Gimnazjum nr 1 w Sanoku Patryk Nisiewicz po raz drugi z rzędu znalazł się wśród 13 najlepszych nauczycieli w Polsce nominowanych do tytułu Nauczyciel Roku 2013. Gala finałowa odbyła się 14 października w Zamku Królewskim w Warszawie.

Konkurs jest organizowany od 2002 r. przez przez tygodnik „Głos Nauczycielski” oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jury ocenia nauczycieli pod kątem ich innowacyjności, zaangażowania, umiejętności współpracy ze środowiskiem i otoczeniem szkoły, w której pracują. W Dniu Nauczyciela delegacja z Gimnazjum nr 1 w Sanoku, w składzie Renata Widota – Przewodnicząca Rady Rodziców w Gimnazjum nr 1 w Sanoku, Paweł Stefański dyrektor Gimnazjum nr 1 w Sanoku, Patryk Nisiewicz – nauczyciel fizyki w Gimnazjum nr 1 w Sanoku, wzięła udział w uroczystej gali nadania tytułu Nauczyciela Roku. Mimo iż Pan Patryk nie zajął pierwszego miejsca, to znalezienie się w gronie „szczęśliwej trzynastki” w Polsce, to wielki sukces oraz promocja Gimnazjum nr 1, które otrzymało też tytuł „Szkoły na Medal”.

Pan Patryk Nisiewicz jest nauczycielem z 8 letnim stażem pracy. Od kilku lat, regularnie co roku, jego uczniowie zostają laureatami i finalistami konkursów z fizyki na stopniu wojewódzkim i krajowym. Swoją pasją do fizyki zaraża młodych ludzi. Organizuje dla uczniów wyjazdy do ośrodków naukowych w kraju i zagranicą. Wspólnie z dyrektorem szkoły Pawłem Stefańskim przygotowuje wnioski stypendialne dla uczniów szczególnie uzdolnionych z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Poświęca wiele czasu na pozalekcyjną pracę indywidualną z uczniami, również droga elektroniczną. Dzięki jego staraniom oraz staraniom Rady Rodziców udaje się pozyskać sponsorów finansujących wyjazdy uczniów na warsztaty naukowe do Warszawy, Krakowa, Rzeszowa. Jest nietuzinkowym nauczycielem z pasją, lubiącym swój zawód, wykonującym go z poświęceniem.

Od lewej: Patryk Nisiewicz, Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas, Paweł Stefański

Sam Pan Patryk wystosował skromne podziękowania dla wszystkich, z którymi mógł pracować.

 

Besko, dn. 20.10.2013r.

PODZIĘKOWANIE

 

Zawód nauczyciela jest bez wątpienia wyjątkowy, ale jednocześnie bardzo odpowiedzialny, ponieważ w dużym stopniu to od pedagoga zależy, jaką drogą w dorosłym życiu podążą jego wychowankowie. Stawiając przed sobą nowe cele i wyzwania, a następnie je realizując, mam na uwadze nie tylko własny rozwój, ale także dobro uczniów oraz możliwość tworzenia dobrych relacji z innymi nauczycielami, rodzicami oraz środowiskiem.

Szczególnie w dzisiejszych czasach nauczanie to zajęcie, które poza przygotowaniem merytorycznym, wymaga powołania, zaangażowania, determinacji. Mając na uwadze swoją dotychczasową pracę, z całą pewnością mogę stwierdzić, że nie brakuje wśród nas nauczycieli, których cechuje entuzjazm, innowacyjność, osiągających sukcesy i dzielących się nimi z innymi, a poprzez swoją pasję rozbudzających ciekawość poznawczą uczniów. Obserwując działania takich osób oraz aktywnie z nimi współpracując, staram się wyciągać wnioski i wdrażać je nie tylko w swojej pracy zawodowej, ale również w codziennym życiu. Paradoksalnie wielu nieocenionych wskazówek dostarczają mi sami uczniowie, za co jestem im niezwykle wdzięczny. To właśnie od nich nauczyłem się bezinteresownej życzliwości, pokory czy chociażby dążenia do spełniania marzeń.

Korzystając z okazji pragnąłbym więc złożyć serdeczne podziękowania Uczniom, Absolwentom, Rodzicom oraz Koleżankom i Kolegom ze wszystkich szkół, w których dane jest mi pracować, za wsparcie, cenne rady oraz ogrom dobrej woli i cierpliwości, a w szczególności za wszystko to, co pozwoliło prawidłowo ukształtować moją osobowość, a tym samym wypracować własny, mam nadzieję pozytywny, wizerunek.

Ogrom ciepłych i budujących słów usłyszanych w ostatnim czasie od wielu różnych osób utwierdził mnie w przekonaniu, że pełniona „misja” daje poczucie dobrze wykonanego zadania, jest źródłem dumy, spełnienia i satysfakcji.

Jednocześnie głęboko wierzę, iż nie poprzestanę na dotychczasowych osiągnięciach, lecz z pełnym zaangażowaniem i przy wsparciu życzliwych mi osób podejmę się realizowania kolejnych działań zmierzających ku temu, aby w dzisiejszych, trochę szalonych czasach, sprawić nie tylko sobie, lecz także innym nieco radości. W końcu, jak zwykł mawiać Albert Einstein: „Osobowość kształtuje się nie przez piękne słowa, lecz pracą i własnym wysiłkiem.”

Z poważaniem,
Patryk Nisiewicz

 

22-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)