REKLAMA
REKLAMA

Świąteczny dar serca dla chorego Patryka

TREPCZA / PODKARPACIE. Beztroskie życie Patryka z Sanoka nie trwało zbyt długo. Gdy skończył 7 miesięcy okazało się, iż na jego kręgosłupie znajduje się nowotwór złośliwy – gangroneuroblastroma. Długotrwałe leczenie w Klinice Onkologii w Instytutu Pediatrii – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie pociąga za sobą spore wydatki. Rodzice zwracają się z prośbą o pomoc i za każdy gest dobrej woli szczerze dziękują.

W Niedzielę Palmową w Trepczy po każdej Mszy świętej jej uczestnicy – zarówno dzieci, jak i dorośli – przekazywali ojcu dary swoich serc na pomoc w leczeniu chorego dziecka. Przed trzema laty miejscowe dzieci podzieliły się z Patrykiem kolędą misyjną. Wrażliwość na potrzeby innych i chętne spieszenie z pomocą to jak najbardziej bliska ewangelii forma przeżywania jubileuszu 40-lecia istnienia parafii, erygowanej lipcu 1973 roku.

Oby każde święta mobilizowały do samarytańskiego czynu. Pod koniec stycznia br. pamiętano o pogorzelcach, a teraz poprzez złożone ofiary zapalono iskierkę nadziei w sercu dziecka i jego zatroskanych rodziców.  Deo gratias!!!

Podajemy również numer konta bankowego:
Bank PKO SA. 83 1240 2324 1111 0000 3323 0456
z dopiskiem „na leczenie Patryka Kasperskiego”

Obecność Papieskiej Barki w TREPCZY zobowiązuje, by chętnie spieszyć z pomocą, tym którzy jej potrzebują…


źródło: materiały nadesłane

26-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)