REKLAMA
REKLAMA

Świąteczny dar serca dla chorego Patryka

TREPCZA / PODKARPACIE. Beztroskie życie Patryka z Sanoka nie trwało zbyt długo. Gdy skończył 7 miesięcy okazało się, iż na jego kręgosłupie znajduje się nowotwór złośliwy – gangroneuroblastroma. Długotrwałe leczenie w Klinice Onkologii w Instytutu Pediatrii – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie pociąga za sobą spore wydatki. Rodzice zwracają się z prośbą o pomoc i za każdy gest dobrej woli szczerze dziękują.

W Niedzielę Palmową w Trepczy po każdej Mszy świętej jej uczestnicy – zarówno dzieci, jak i dorośli – przekazywali ojcu dary swoich serc na pomoc w leczeniu chorego dziecka. Przed trzema laty miejscowe dzieci podzieliły się z Patrykiem kolędą misyjną. Wrażliwość na potrzeby innych i chętne spieszenie z pomocą to jak najbardziej bliska ewangelii forma przeżywania jubileuszu 40-lecia istnienia parafii, erygowanej lipcu 1973 roku.

Oby każde święta mobilizowały do samarytańskiego czynu. Pod koniec stycznia br. pamiętano o pogorzelcach, a teraz poprzez złożone ofiary zapalono iskierkę nadziei w sercu dziecka i jego zatroskanych rodziców.  Deo gratias!!!

Podajemy również numer konta bankowego:
Bank PKO SA. 83 1240 2324 1111 0000 3323 0456
z dopiskiem „na leczenie Patryka Kasperskiego”

Obecność Papieskiej Barki w TREPCZY zobowiązuje, by chętnie spieszyć z pomocą, tym którzy jej potrzebują…


źródło: materiały nadesłane

26-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)