REKLAMA
REKLAMA

Święto Gimnazjum nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zagórzu

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Dzień 28 maja br. był dniem szczególnym dla społeczności szkolnej Gimnazjum nr 2 w Zagórzu oraz całego środowiska. Szkoła nosi imię Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego i jest to jej święto.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. koncelebrowaną w kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowym Zagórzu. Eucharystii przewodniczył ojciec Adam z parafii w Zahutyniu, homilię wygłosił ks. Proboszcz Eugeniusz Dryniak a oprawę słowno – muzyczna wraz z uczniami przygotował ks. Andrzej Panek

Druga część uroczystości odbyła się w szkole. Licznie zgromadzonych serdecznie przywitał Tomasz Rudy, dyrektor gimnazjum. Skierował on do zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników administracji, a przede wszystkim do młodzieży znamienne słowa o posłudze kapłańskiej Kardynała Stefana Wyszyńskiego i jego roli w umacnianiu Kościoła na polskiej ziemi. Przytoczył na zakończenie ważne słowa prymasa: „Strzeżcie się fałszywych proroków. Chrystus wzywa do nowego stylu życia w uczciwości i prawdzie”.

W dalszej kolejności młodzież pod opieką  Ewy Bryły-Czech przedstawiła piękny, przejmujący, zmuszający do przemyśleń i refleksji program artystyczny pt. „Pamiętajcie, że i wy jesteście z pokolenia orłów.” Słowa wierszy i pieśni zapadały głęboko w umysłach i sercach słuchaczy.

Na zakończenie duża grupa dziewcząt i chłopców została nagrodzona za wysokie wyniki w różnego rodzaju konkursach, zarówno przedmiotowych, jak i tematycznych.

Święto naszego patrona swoją obecnością zaszczycili m.in.: księża, pracownicy administracyjni UMiG w Zagórzu, radni, dyrektorzy szkół, emerytowani nauczyciele.

To był naprawdę wyjątkowo piękny dzień.

źródło: materiał nadesłany

31-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook