REKLAMA
REKLAMA

Szlachetna Paczka trafiła także do bieszczadzkich rodzin (ZDJĘCIA)

KOMAŃCZA / PODKARPACIE. 7 grudnia Zespół Szkół w Komańczy zamienił się w magazyn Szlachetnej Paczki. Szkoła w Komańczy od czterech lat jest zaangażowana w projekt, do tej edycji jako darczyńca. W tym roku po raz pierwszy w Komańczy został utworzony rejon i mądra pomoc trafiła do rodzin mieszkających w gminie Komańcza.

Wolontariuszami projektu byli głównie nauczyciele. To oni od października zbierali informacje, aby paczka trafiła do rodzin najbardziej potrzebujących wsparcia. Zaangażowanie wolontariuszy było współmierne z reakcją darczyńców na potrzeby innych. W projekt zaangażowały się instytucje, szkoły oraz osoby prywatne, także spoza granic kraju. Pełni uznania jesteśmy dla najmłodszych darczyńców – uczniów szkół z Komańczy, Nowego Łupkowa oraz Rzepedzi, którzy przynosili produkty żywnościowe, chemię gospodarczą oraz przybory szkolne i z pełnym zaangażowaniem włączyli się w pakowanie prezentów.


A liczby mówią same za siebie: średnia wartość paczki w naszym rejonie to ponad 2000 zł, a średnia liczba osób przygotowujących paczkę dla jednej rodziny to 35 osób. W całej Polsce w projekt włączyło się ponad 530 000 darczyńców, którzy przygotowali pomoc wartą ponad 33000000 zł dla ponad 17000 rodzin. Potwierdzają się więc słowa głównych inicjatorów projektu, że akcja ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna łączy w działaniach wiele osób – wolontariuszy, rodziny i darczyńców.

materiał nadesłany

09-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)