REKLAMA
REKLAMA

Szlachetna Paczka trafiła także do bieszczadzkich rodzin (ZDJĘCIA)

KOMAŃCZA / PODKARPACIE. 7 grudnia Zespół Szkół w Komańczy zamienił się w magazyn Szlachetnej Paczki. Szkoła w Komańczy od czterech lat jest zaangażowana w projekt, do tej edycji jako darczyńca. W tym roku po raz pierwszy w Komańczy został utworzony rejon i mądra pomoc trafiła do rodzin mieszkających w gminie Komańcza.

Wolontariuszami projektu byli głównie nauczyciele. To oni od października zbierali informacje, aby paczka trafiła do rodzin najbardziej potrzebujących wsparcia. Zaangażowanie wolontariuszy było współmierne z reakcją darczyńców na potrzeby innych. W projekt zaangażowały się instytucje, szkoły oraz osoby prywatne, także spoza granic kraju. Pełni uznania jesteśmy dla najmłodszych darczyńców – uczniów szkół z Komańczy, Nowego Łupkowa oraz Rzepedzi, którzy przynosili produkty żywnościowe, chemię gospodarczą oraz przybory szkolne i z pełnym zaangażowaniem włączyli się w pakowanie prezentów.


A liczby mówią same za siebie: średnia wartość paczki w naszym rejonie to ponad 2000 zł, a średnia liczba osób przygotowujących paczkę dla jednej rodziny to 35 osób. W całej Polsce w projekt włączyło się ponad 530 000 darczyńców, którzy przygotowali pomoc wartą ponad 33000000 zł dla ponad 17000 rodzin. Potwierdzają się więc słowa głównych inicjatorów projektu, że akcja ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna łączy w działaniach wiele osób – wolontariuszy, rodziny i darczyńców.

materiał nadesłany

09-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)