REKLAMA
REKLAMA

Budowa nowej neurologii idzie pełną parą!

SANOK / PODKARPACIE. Już wkrótce pacjenci i lekarze Oddziału Neurologicznego w Sanoku doczekają się przenosin do nowego budynku. Oddział będzie znajdował się zaraz nad stacją dializ na ul. 800-lecia.

Przeniesienie ze starego szpitala oddziału neurologii należało do priorytetowych inwestycji powiatu w obecnej kadencji. Prace rozpoczęły się początkiem września i muszą zakończyć się do końca roku. W styczniu na oddziale zamontowane zostaną niezbędne urządzenia, tak aby w marcu oddział mógł normalnie funkcjonować – mówi Waldemar Och członek Zarządu Powiatu.

Blisko pięćdziesięcioosobowa grupa budowlańców każdego dnia pracuje na pełnych obrotach aby jak najszybciej wykończyć w środku budynek na ul. 800-lecia. To właśnie w tym miejscu już wkrótce do zdrowia mogli wracać pacjenci Oddziału Neurologicznego.

To już przedostatni oddział, który do tej pory znajdował się w “starym” szpitalu. W marcu zarówno lekarze jak i chorzy przeniosą się do nowych sal, gdzie będzie nowocześnie, schludnie i tak jak przystało na miarę XXI wieku.


Ogromnie cieszymy się z tej inwestycji. Czekaliśmy na nią kilka lat. Będzie to ogromny oddział o powierzchni prawie 750 metrów kwadratowych ze wszystkimi udogodnieniami dla pacjentów. Każda sala będzie posiadała swoje łazienki i pacjenci będą mogli wracać do zdrowia w warunkach podobnych do domowych. Dla nas najważniejsze jest to, że będziemy mieć nowoczesną część diagnostyczną i część ostrą, na której będą mogli przebywać pacjenci nieprzytomni i sparaliżowani – wyjaśnia Adam Siembab, dyrektor sanockiego szpitala.

Oddziały: kardiologiczny, neurologiczny i laryngologiczny na przenosiny do “nowego” szpitala czekały najdłużej. W pierwszej kolejności udało się przenieść kardiologię. Huczne otwarcie miało miejsce dwa lata temu. Ci którzy pozostali w starym budynku przyznają, że zazdrościli nowoczesnego oddziału kolegom. – Jak patrzyliśmy na kardiologię to nutka zazdrości się pojawiała. Każdy chce leczyć i pracować w nowoczesnych warunkach i przestronnych pomieszczeniach. Gdzieś gdzie jest ładnie i przyjemnie – mówi Jolanta Rzeszutek, oddziałowa neurologii.
Czasu na przenosiny Oddziału Neurologicznego jest niewiele. Szpital musi do końca roku zakończyć wszystkie prace budowlane. Początkiem nowego roku rozpocznie się wyposażanie pomieszczeń w niezbędny sprzęt medyczny i meble. W marcu oddział ma rozpocząć pracę.
Tempo jest bardzo szybkie. Musimy ściśle trzymać się wyznaczonych terminów. Przetarg wygrała jednak duża solidna firma także mamy nadzieje, że wszystko pójdzie zgodnie z planem – mówi dyrektor szpitala.

Na poddaszu budynku będzie znajdować się administracja szpitala, która do tej pory rozrzucona była w kilku miejscach.
Nie wyobrażam sobie tego tak dłużej, żeby ludzie zarządzający placówką ochrony zdrowia przebywali w różnych miejscach. Część znajdowała się w “starym” szpitalu, a kolejna część w “barakach” na 800-lecia. Tak dłużej być nie mogło ponieważ jest to uciążliwe. Ludzie którzy zajmują się administracją muszą pracować blisko siebie tak aby przepływ informacji między nim był ułatwiony – tłumaczy Grzegorz Panek, wicedyrektor szpitala.

Teraz w kolejce na przenosiny czeka jeszcze Oddział Laryngologiczny. Jak zapewnia Grażyna Borek członek Zarządu Powiatu Sanockiego, cały czas ta inwestycja jest jedną z priorytetowych dla władz powiatu i wszyscy wspólnymi siłami szukają pieniędzy na jej zrealizowanie.

Zależy nam na tym aby chorzy leczyli się w godnych warunkach, a lekarze pracowali na najnowocześniejszym sprzęcie, dlatego jednym z naszych najważniejszych celów jest również przeniesienie laryngologii. Dostrzegamy potrzeby szpitala i pomagamy jak możemy – na przeniesienie neurologii powiat przeznacza 1.6 mln zł. Na różnego rodzaju sprzęt i remonty przekazaliśmy szpitalowi ok. miliona złotych – mówi.

Przenosiny Oddziału Neurologicznego wraz administracją do nowego budynku jest możliwe dzięki pieniądzom przekazanym z Ministerstwa Zdrowia, a dokładniej z rezerwy budżetowej.
Szpital Specjalistyczny w Sanoku otrzymał na inwestycję 3 mln 700 tys zł, my jako powiat dołożymy 1.6 mln zł, a łącznie z dotychczasowymi pracami wszystko zamknie się kwotą ponad 6 mln zł – wylicza Sebastian Niżnik starosta sanocki.

materiały nadesłane Starostwo Powiatowe

06-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)