REKLAMA
REKLAMA

Studentki z Gruzji i Egiptu w sanockich gimnazjach (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Od 27 października Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2 w Sanoku gości dwie studentki: Maha El – Naggar z Egiptu oraz Salome Khetsuriani z Gruzji. Prowadzą one z uczniami warsztaty w języku angielskim.

Pobyt dziewczyn był możliwy dzięki współpracy szkół ze Stowarzyszeniem AIESEC, które jest największą organizacją studencką na świecie. Oferuje swoim członkom doświadczenie liderskie oraz międzynarodowe w ramach praktyk zagranicznych. Właśnie takie praktyki odbywały studentki w dwóch sanockich gimnazjach. Prowadziły z młodzieżą zajęcia w języku angielskim mające na celu zapoznanie z historią, geografią, systemem edukacji, problemami społecznymi, religią, systemem politycznym oraz kulturą i sztuką swoich ojczystych krajów. Gospodarze zadbali o zapewnienie gościom przyjaznej atmosfery sprzyjającej realizacji podstawowych celów projektu, jakimi są: uczenie polskiej młodzieży tolerancji wobec innych kultur i religii świata oraz propagowanie wartości, takich jak dialog międzykulturowy, poszanowanie różnych poglądów politycznych, światopoglądowych i społecznych. Nauczyciele odpowiedzialni za realizację projektu w poszczególnych gimnazjach oraz dyrektorzy obydwu szkół zatroszczyli się również o zaprezentowanie studentkom walorów turystycznych i kulturalnych Sanoka. W tym celu zorganizowano wspólne zwiedzanie Muzeum Historycznego i Muzeum Budownictwa Ludowego oraz wizytę w sanockim Biurze Wystaw Artystycznych. Wolontariuszki AIESEC czynnie uczestniczyły w życiu obu szkół. Na czas trwania projektu znalazły zakwaterowanie u rodzin gimnazjalistów.

Pobyt w każdej ze szkół przyczynił się do zwiększenia efektywności i podniesienia motywacji do nauki języka angielskiego poprzez kontakt z żywym językiem, przełamywanie barier językowych i możliwość poznania zagranicznych studentów, ich kraju, kultury i zwyczajów.

06-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)