REKLAMA
REKLAMA

Trzy nowe zarzuty dla byłego marszałka województwa. Wśród nich gwałt

PODKARPACIE. Jak podaje Radio Rzeszów Prokuratura Apelacyjna w Lublinie postawiła trzy nowe zarzuty byłemu marszałkowi województwa podkarpackiego Mirosławowi K, zatrzymanemu w kwietniu b.r. przez CBA.  Dwa zarzuty dotyczą czasu, kiedy Mirosław K. pełnił funkcję marszałka województwa, trzeci okresu, gdy pełnił funkcję kierownika jednego z urzędów gminnych.


To właśnie wówczas  miało dojść, według prokuratury, do gwałtu i wymuszenia w celu poddania się tzw. „innej czynności seksualnej.  Do przestępstw miało dochodzić w latach 1999 – ­2001.

Drugi z zarzutów dotyczy płatnej protekcji i powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i podejmowania się pośrednictwa w celu załatwienia w nich określonych spraw. Dotyczyć ma to okresu 2010­- 2012. Trzeci z zarzutów to zarzut oszustwa ­ wprowadzenia w błąd, co do możliwości zapłacenia za wykonane usługi budowlane.

Wszystkie trzy czyny zagrożone są karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Nowe zarzuty przedstawiono byłemu marszałkowi wczoraj. W sumie na podejrzanym ciąży już 10 zarzutów.

foto: archiwum

27-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)