REKLAMA
REKLAMA

tvPodkarpacie.pl: 13 – latek rozbił szklaną butelkę na głowie napadniętego mężczyzny

RZESZÓW / tvPodkarpacie.pl. Tuż po godzinie 1 w nocy, dwóch młodych mężczyzn napadło na 21 – letniego mieszkańca Rzeszowa. 13 – latek i jego 18 – letni kolega zażądali pieniędzy. Gdy zaczepiony próbował się bronić, młodszy z napastników uderzył go szklaną butelką w głowę. Pijani nastolatkowie zostali zatrzymani przez policjantów. 

Kilkunastu minut potrzebowali policjanci z wydziału wywiadowczo–interwencyjnego na zatrzymanie sprawców brutalnego rozboju. Działający wspólnie sprawcy zaatakowali przechodnia próbując go okraść. Interweniujący policjanci zatrzymali 13-letniego napastnika, wskazanego przez napadniętego mężczyznę. Drugiego, pełnoletniego sprawcę, zatrzymał chwilę później inny patrol skierowany przez dyżurnego komendy w rejon zdarzenia.

W czwartek tuż po godz. 1 w nocy, wracającego do domu 21-letniego mieszkańca Rzeszowa zaczepiło dwóch nieznanych mu młodych mężczyzn. Zażądali od niego pieniędzy. Jeden z napastników przytrzymywał go, podczas gdy drugi przeszukiwał jego ubranie. Udało mu się jednak wyrwać napastnikom. Mężczyzna uciekając ulicą Wincentego Pola wzywał pomocy. Jednak sprawcy dogonili go. Próbującego bronić się mężczyznę, jeden z napastników uderzył szklaną butelką w głowę. Po tym ciosie 21-latek upadł, a napastnicy dalej kopali go po tułowiu i głowie. Próbowali również odebrać napadniętemu portfel, a gdy to się im nie udało uciekli.

O zdarzeniu policjantów zawiadomił świadek napadu. W miejsce niezwłocznie skierowane zostały patrole. Policjanci wspólnie z pokrzywdzonym rozpoczęli poszukiwanie sprawców. Jednak mężczyzna poczuł się źle i konieczne stało się wezwanie karetki pogotowia. Czekając na jej przyjazd pokrzywdzony rozpoznał przechodzących przez przejście dla pieszych sprawców. Poznał ich, bo jeden miał charakterystyczny szalik klubowy. Ci na widok policjantów próbowali uciekać. Po pościgu zatrzymany został jeden z nich. Okazał się nim zaledwie 13-letni mieszkaniec Rzeszowa. Drugi sprawca nie uciekł daleko. Kilka ulic dalej zatrzymał go inny policyjny patrol. To 18-latek, również mieszkający w Rzeszowie.

W tym czasie pokrzywdzony został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Już w komendzie okazało się, że obydwaj zatrzymani byli nietrzeźwi. Pełnoletni trafił do policyjnego aresztu. Nieletni zaś został umieszczony w izbie wytrzeźwień, skąd trafił do policyjnej izby dziecka.

Sprawą zajęli się teraz policjanci z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców, a Prokuratura Rejonowa dla Miasta Rzeszów wszczęła śledztwo. Funkcjonariusze wyjaśniając sprawę ustalili, że osobą, która uderzyła pokrzywdzonego butelką był nieletni. Policjanci przesłuchali go, przedstawiając mu zarzut popełnienia czynu karalnego, usiłowania rozboju. Nieletni przyznał się do winy. Materiały w jego sprawie prokurator prześle do Sądu Rodzinnego w Rzeszowie.

W piątek, prokurator przesłuchał 18-latka. Przedstawił mu zarzut usiłowania rozboju. Grozi mu za to do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszów, sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

źródło: KMP Rzeszów

foto: sxc.hu

09-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)