REKLAMA
REKLAMA

tvPodkarpacie.pl : Co z koleją na południu województwa? Marszałek województwa odpowiada (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Czy można jeszcze uratować kolej na południu naszego województwa? Co zrobić aby właściciele czterech kółek oraz pasażerowie busów czy też autobusów przesiedli się do wagonów pociągów, szynobusów?

W najbliższych miesiącach Polskie Linie Kolejowe planują mocną redukcję połączeń na liniach nierentownych. Polskie Koleje Państwowe pozbywają się dworców. Kto może zatrzymać „pędzący pociąg” ze składem „majątku kolejowego”, przeznaczonego na sprzedaż? Na te kwestie odpowiadał przed kamerą tvPodkarpacie.pl gospodarz województwa, marszałek Mirosław Karapyta.

7 marca marszalek województwa spotkał się z Zarządem Polskich Lini Kolejowych. Rozmawiano na temat strategii rozwoju i funkcjonowania linii kolejowych. Jednak jeszcze w lutym tego roku PLK przedstawiły listę nierentownych lini kolejowych, na których prawdopodobnie w połowie grudnia zostaną zawieszone połączenia. Na czarnej liście znalazły się m.in. linie kolejowe Nowy Zagórz – Krościenko i Nowy Zagórz – Łupków.

ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO

22-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)