REKLAMA
REKLAMA

U Matki Pięknej Miłości

TREPCZA / PODKARPACIE. Dziesięcioro dzieci komunijnych wraz ze swoją wychowawczynią mgr Krystyną Sołtysik, miejscowym proboszczem oraz rodzicami w dziękczynnej pielgrzymce nawiedziło maryjne sanktuaria bieszczadzkie.

Pierwszy przystanek był w jednym z najmłodszych sanktuariów naszej diecezji /2007/ w Zagórzu – u Matki Bożej Nowego Życia. Ks. Kustosz Józef Kasiak przedstawił ciekawą historię kultu, początkami sięgającą czasów króla Władysława Jagiełły oraz teologię obrazu Zwiastowania, na którym – co ciekawe – przestawiony jest również maleńki Jezus.

W Polańczyku przed korowanym obrazem Matki Bożej Pięknej Miłości /1999/ została odprawiona Msza dziękczynna z prośbą o zdrowie dla ciężko chorej siostry jednej z dziewczynek komunijnych. Wikariusz Ks. Marek Wasąg przybliżył wszystkim interesującą historię cudownej ikony, która od 250 lat odbierała cześć w niewielkiej cerkiewce w Łopience. Uratowana  przed zniszczeniem po II wojnie światowej znalazła godne miejsce kultu w kościele w Polańczyku /1949/.

Nie zabrakło miejsca na wspólną agapę w przystani żeglarskiej nad Soliną, której gościnny gospodarz Zygmunt Kaczmarek z Trepczy chętnie otworzył podwoje dla niecodziennych gości.

Foto  i tekst: Krystyna Sołtysik

 

12-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)