REKLAMA
REKLAMA

U Matki Pięknej Miłości

TREPCZA / PODKARPACIE. Dziesięcioro dzieci komunijnych wraz ze swoją wychowawczynią mgr Krystyną Sołtysik, miejscowym proboszczem oraz rodzicami w dziękczynnej pielgrzymce nawiedziło maryjne sanktuaria bieszczadzkie.

Pierwszy przystanek był w jednym z najmłodszych sanktuariów naszej diecezji /2007/ w Zagórzu – u Matki Bożej Nowego Życia. Ks. Kustosz Józef Kasiak przedstawił ciekawą historię kultu, początkami sięgającą czasów króla Władysława Jagiełły oraz teologię obrazu Zwiastowania, na którym – co ciekawe – przestawiony jest również maleńki Jezus.

W Polańczyku przed korowanym obrazem Matki Bożej Pięknej Miłości /1999/ została odprawiona Msza dziękczynna z prośbą o zdrowie dla ciężko chorej siostry jednej z dziewczynek komunijnych. Wikariusz Ks. Marek Wasąg przybliżył wszystkim interesującą historię cudownej ikony, która od 250 lat odbierała cześć w niewielkiej cerkiewce w Łopience. Uratowana  przed zniszczeniem po II wojnie światowej znalazła godne miejsce kultu w kościele w Polańczyku /1949/.

Nie zabrakło miejsca na wspólną agapę w przystani żeglarskiej nad Soliną, której gościnny gospodarz Zygmunt Kaczmarek z Trepczy chętnie otworzył podwoje dla niecodziennych gości.

Foto  i tekst: Krystyna Sołtysik

 

12-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Tymczasowe wyłączenie komentarzy w związku z ciszą wyborczą