REKLAMA
REKLAMA

Udany pierwszy trening rugby w Sanoku! Czy wkrótce powstanie drużyna?

SANOK / PODKARPACIE. 10 osób uczestniczyło w pierwszym treningu rugby zorganizowanym na sanockich Błoniach. Sportowcy deklarują wytrwałość, a po cichu padają pierwsze pytania o nazwę nowej drużyny. – Zainteresowanie przeszło nasze oczekiwania. Zajęcia spodobały się, trenowaliśmy prawie 2h. W niedzielę kolejne spotkanie – mówi Paweł Smoliński, współorganizator.

Podczas zajęć, doświadczeni zawodnicy przeprowadzili szereg ćwiczeń, które kładły nacisk na podstawowe elementy związane z taktyką, obroną oraz skutecznym wykonywaniem podań.

Trening trwał niespełna 2h. Przed zakończeniem zajęć, na prośbę uczestników zaimprowizowaliśmy grę, podczas której adepci rugby próbowali wykorzystać to, czego nauczyli się w trakcie ćwiczeń – mówi Paweł Smoliński, współorganizator pierwszego treningu rugby w Sanoku.

Zainteresowani zadawali pytania o ewentualne powstanie drużyny rugby w Sanoku, jej nazwę i potencjalnych rywali w zmaganiach ligowych.

Do tego jeszcze daleka droga, ale jako organizatorzy, jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu pierwszych zajęć. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym treningu – dodaje Paweł Smoliński.

Najbliższa okazja do poznania rugby w niedzielę (24.11) o godzinie 10:00 również na sanockich Błoniach. Zajęcia będą przeprowadzane cyklicznie. Organizatorzy myślą o zwiększeniu ilości jednostek treningowych.

materiał nadesłany

foto: sxc.hu

19-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)