REKLAMA
REKLAMA

Uderzyli w słup energetyczny, a później uciekli

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci prowadzili czynności w związku ze zdarzeniami drogowymi, do których doszło wczoraj na terenie Sanoka. Kierujący w dwóch przypadkach wjechali w słupy energetyczne. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj około godz. 15.30 w Sanoku na ul. Robotniczej. Ze zgłoszenia wynikało, że na drodze leżą kable energetyczne i telefoniczne. Na miejscu okazało się, że są to druty wysokiego napięcia, które dodatkowo iskrzyły. W pobliżu znajdował się również złamany i przewrócony na drogę słup energetyczny.

Policjanci rozpytali okolicznych mieszkańców a następnie obejrzeli monitoring z jednego ze sklepów znajdujących się w okolicy. Okazało się, że widać na nim lawetę pomocy drogowej. Podążając tym tropem ustalili numery rejestracyjne i markę pojazdu, który prawdopodobnie wjechał w słup. Po wykonaniu wszystkich czynności okazało się, że sprawcą kolizji jest 19-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, który kierując fiatem kolegi zbyt szybko jechał, wpadł w poślizg i uderzył w betonowy słup. Wraz z nim jechało czterech młodych mężczyzn, na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Badanie potwierdziło, że 19-latek był trzeźwy.

Drugie podobne zdarzenie miało miejsce wczoraj na ul. Lipińskiego w Sanoku około godz. 21.30. Zgłaszający poinformował, że z pojazdu, który wjechał w słup wysiadło dwóch mężczyzn i próbują oddalić się z miejsca zdarzenia. Policjanci, którzy niezwłocznie udali się we wskazane miejsce udaremnili ucieczkę dwóm mieszkańcom powiatu sanockiego w wieku 28 i 24 lata. W trakcie rozpytania zatrzymanych żaden z nich nie przyznawał się do kierowania pojazdem alfa romeo. Mężczyzn przebadano na alkomacie. 28-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu, a jego kolega ponad 2 promile. Zostali oni zatrzymani w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i złożenia zeznań. Policjanci wyjaśniają który z nich był sprawcą zdarzenia drogowego.


W obydwu przypadkach sanocka Policja prowadzi postępowania.

źródło: KPP Sanok

07-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)