REKLAMA
REKLAMA

Ujawniono zarzuty wobec marszałka Mirosława K.. Jest wniosek o areszt

RZESZÓW / PODKARPACIE. Podczas konferencji prasowej w Prokuraturze Apelacyjnej w Lublinie poinformowano o siedmiu zarzutach korupcyjnych stawianych Mirosławowi K.. W latach 2011 – 2012 marszałek miał przyjmować łapówki od 1,5 tys. zł do 30 tys. zł. Śledztwo obejmuje także wątek korzyści osobistych w postaci zaspokajania potrzeb seksualnych – informuje Radio Rzeszów.

RR podaje, że Prokuratura Apelacyjna w Lublinie przedstawiła marszałkowi siedem zarzutów korupcyjnych – czynnej korupcji lub płatnej protekcji. W toku śledztwa wykazano, że w latach 2011 – 2012 Mirosław K. przyjmował korzyści majątkowe w zamian za pomoc w załatwianiu spraw w urzędach z regionu, ale także tych centralnych (prawdopodobnie chodzi o jedno z ministerstw). Jeden z zarzutów dotyczy wypłaty transzy dotacji z Unii Europejskiej. Marszałek przyjmował łapówki w wysokości od 1,5 tys. zł do 30 tys. zł. Poinformowano także, że w śledztwie pojawia się wątek korzyści osobistych w postaci zaspakajania potrzeb seksualnych. Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o areszt tymczasowy dla Mirosława K..

Oprócz Mirosława K., zatrzymano także dwóch podkarpackich przedsiębiorców: Zbigniewa S. i Stanisława T.. Usłyszeli oni zarzut wręczania korzyści majątkowych marszałkowi.

Prokuratorzy podkreślają, że jest to początkowy etap śledztwa i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

źródło: Radio Rzeszów

24-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)