REKLAMA
TOMASZ PORĘBA Czesław Siekierski ZS2 GRZEGORZ BRAUN Joanna Frydrych ZS3
REKLAMA
BOGDAN RZONCA

Ukrainka chciała wręczyć 100 euro za przejazd przez granicę

KROŚCIENKO / PODKARPACIE. 36 – letnia obywatelka Ukrainy próbował wręczyć funkcjonariuszowi z Placówki Straży Granicznej w Krościenku korzyść materialną – 100 Euro w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Strażnicy graniczni przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wśród pasażerów busa wyjeżdżającego do Włoch. Jak się okazało jedna z podróżujących nim kobiet – obywatelka Ukrainy miała wizę uprawniają ją jedynie do pobytu  Polsce. Ukrainka próbowała nakłonić funkcjonariusza Straży Granicznej aby odstąpił od swoich czynności służbowych wręczając mu 100 Euro. Kobieta została zatrzymana w związku z popełnieniem przestępstwa z art. 229 § 3 kk.

Ukrainka złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze, otrzymała karę jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 2 lata. Sprawę prowadzili funkcjonariusze BiOSG pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu.

źródło: BiOSG

11-09-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.