REKLAMA
REKLAMA

Ukrainka chciała wręczyć 100 euro za przejazd przez granicę

KROŚCIENKO / PODKARPACIE. 36 – letnia obywatelka Ukrainy próbował wręczyć funkcjonariuszowi z Placówki Straży Granicznej w Krościenku korzyść materialną – 100 Euro w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Strażnicy graniczni przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wśród pasażerów busa wyjeżdżającego do Włoch. Jak się okazało jedna z podróżujących nim kobiet – obywatelka Ukrainy miała wizę uprawniają ją jedynie do pobytu  Polsce. Ukrainka próbowała nakłonić funkcjonariusza Straży Granicznej aby odstąpił od swoich czynności służbowych wręczając mu 100 Euro. Kobieta została zatrzymana w związku z popełnieniem przestępstwa z art. 229 § 3 kk.

Ukrainka złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze, otrzymała karę jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 2 lata. Sprawę prowadzili funkcjonariusze BiOSG pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu.

źródło: BiOSG

11-09-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)