REKLAMA
REKLAMA

Uratowany przed zamarznięciem

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Wczoraj w Ustrzykach Dolnych pijany mężczyzna zasnął na ziemi. Zawiadomieni przez przechodnia policjanci zapobiegli tragedii. Zgłoszenie przechodnia pomogło uratować mężczyźnie życie.

Około godz. 20.30 policjanci zostali powiadomieni przez przechodnia o leżącym na ziemi w pobliżu sklepu mężczyźnie. Funkcjonariusze znaleźli tam mężczyznę, od którego był wyczuwalny alkohol. Nieprzytomnemu groziło zamarznięcie, gdyż temperatura powietrza wynosiła wówczas około dwóch stopni poniżej zera i wiał silny wiatr. Z mężczyzną nie można było nawiązać kontaktu słownego. Policjanci ustalili tożsamość 29-latka. Został on przewieziony do ustrzyckiego szpitala, gdzie udzielono mu pomocy, po czym mężczyzna został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych celem wytrzeźwienia. Mężczyzna jest mieszkańcem gminy Ustrzyki Dolne, jednak nie zamieszkuje z rodziną. Teraz policjanci i pracownicy socjalni będą szukać dla niego miejsca, gdzie będzie mógł przetrwać zimę.

Ustrzyccy policjanci dziękują osobie, która wykazała troskę o los leżącego na ziemi bliźniego i zawiadomiła policję. Ponawiamy apel o informowanie służb ratunkowych w przypadku zauważenia, że ktoś może potrzebować pomocy. Nie bądźmy obojętni, alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na zamarznięcie. Jeden telefon może uratować ludzkie życie!

 

 

źródło: KPP Ustrzyki Dolne,

06-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)