REKLAMA
REKLAMA

Uwaga na oszustów, którzy wyłudzają pieniądze ,,na wnuczka”

SANOK / PODKARPACIE. Dziś na terenie Sanoka doszło do czterech prób oszustwa metodą na tzw. „wnuczka”. Do mieszkańców Sanoka zadzwonił mężczyzna, który podając się za krewnego, prosił starsze osoby o pożyczenie pieniędzy. Na szczęście starsi ludzie byli czujni i nie dali się oszukać. O zdarzeniu powiadomiono sanocką Policję.

Dziś przed południem na renie Sanoka doszło do czterech prób przestępstwa metodą na tzw. „wnuczka”. Do starszych osób zadzwonił mężczyzna podający się za krewnego. Poprosił o pożyczenie pieniędzy. Oszust twierdził, że był sprawcą wypadku drogowego, bądź ma problemy ze zdrowiem i potrzebuje znacznej sumy pieniędzy na zapłacenie odszkodowania bądź leczenie własne. Na szczęście starsi ludzie okazali się czujni. Słyszeli o takich przypadkach w mediach. O próbie oszustwa powiadomiono Policję.

Sanoccy policjanci przestrzegają przed tym zagrożeniem. Bądźmy rozważni, ostrożni i podejrzliwi, wobec osób, które proszą nas o pieniądze. Najczęściej ofiarami przestępstw na tzw. „wnuczka” padają osoby starsze i samotnie mieszkające. Ludzi tych cechuje dobroć oraz chęć niesienia bezinteresownej pomocy tym, którzy tego potrzebują. Niestety, pozytywne cechy charakteru wykorzystują często przestępcy. Apelujemy, aby w razie jakichkolwiek wątpliwości, co do wiarygodności rozmówcy, zawsze skontaktować się z rodziną. W przypadku obaw, podejrzeń i prób wyłudzenia pieniędzy przez telefonicznego rozmówcę należy niezwłocznie powiadomić Policję, telefon alarmowy 997.

Policja apeluje również do ludzi młodych, aby objęli opieką osoby starsze, samotnie mieszkające, chroniąc tym samym przed staniem sie ofiarą przestępstwa.

źródło: KPP Sanok

11-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)