REKLAMA
REKLAMA

Uwolnij książkę razem z Biblioteką Pedagogiczną

SANOK / PODKARPACIE. Masz w domu książkę, która przeczytałeś, a teraz jest zbieraczem kurzu? A może nietrafiony prezent? Jest fantastyczna i chcesz się nią podzielić? Znalazłeś na strychu? Przynieś do biblioteki pedagogicznej i weź udział w akcji ,,Uwolnij książkę”.

 

Uwalnianie książek, czyli bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych czy celowo do tego utworzonych aby znalazca mógł przeczytać książkę a następnie przekazać ją dalej. Najprościej mówiąc jest to niekonwencjonalna popularyzacja czytelnictwa. Coś w rodzaju ruchomej, wirtualnej biblioteki, bez siedziby, regałów i kart bibliotecznych.

Idea „krążącej książki”  narodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych, do Polski dotarła pod koniec 2003 r. Z roku na rok coraz więcej instytucji kulturalnych i bibliotek włącza się do akcji uwalniania książek. W 2013 roku, w okresie wakacyjnym również Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie wraz z Filią w Sanoku dołączyła do tego grona. Akcja wzbudziła żywe zainteresowanie wśród mieszkańców naszego terenu. Dlatego też powróciła do naszej biblioteki pod hasłem : „Wspieramy bookcrossing przez cały rok”. Akcja stała się początkiem walki o książki i spopularyzowania samego faktu czytania. Fakt sporego zainteresowania taką formą wymiany książek daje do myślenia. Może w dobie e-booków warto sięgnąć po słowo drukowane na papierze, może zamiast wywozić stare książki na makulaturę warto przekazać je innym. Pamiętać należy również, że bookcrossing daje szansę tym, których nie stać na zakup wymarzonej pozycji literackiej a osobom samotnym i nieśmiałym ułatwia nawiązywanie kontaktów. Zachęcamy więc wszystkich do udziału w naszej akcji. Zostawiajmy przeczytane  książki, pozwólmy  im żyć nowym życiem, niech sprawią radość kolejnym czytelnikom!

Biblioteka Pedagogiczna w Sanoku  zaprasza do punktu wymiany książek, który znajduje się w holu budynku biblioteki przy ul. Kiczury  16 ( II piętro ).
Jestem Wolną Książką! Chcesz – możesz mnie zabrać ze sobą i przeczytać! Nie zapomnij jednak o moim ponownym uwolnieniu! Kiedy mnie już przeczytasz, zostaw mnie, abym mogła znaleźć kolejnego czytelnika!

opr.  Agata Wajda-Paszkiewicz
PBW, Filia Sanok

18-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)