REKLAMA
VIVO sc

W 150. rocznicę Powstania Styczniowego, lekcja historii pod dworskim grabem

TREPCZA / PODKARPACIE. W przedostatnim dniu roku szkolnego zapraszamy na lekcję, która nikogo nie będzie stresować. Poznamy historię ostatniego zrywu narodowo-wyzwoleńczego Polaków nie tylko słuchając prelekcji, ale również pięknych wierszy nawiązujących do tych wydarzeń oraz… patrząc na powstańców

wyposażonych w często jedyną dostępną dla nich broń – kosy przekute na sztorc. W ich role wczują się chłopcy, z recytacją wierszy zmierzą się  dziewczyny –gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Trepczy.

Dopełnieniem spotkania będzie przy rozpalonym ognisku śpiew znanych pieśni wojennych, żołnierskich i patriotycznych. Wszystko rozpocznie się czerwcową modlitwą litanijną za Ojczyznę przy dworskiej kapliczce ufundowanej na pamiątkę powstania 1863.

Wszystkich, którzy mają dość siedzenia w zaciszu domowym i lubią klimaty spotkań w plenerze zapraszamy na spotkanie w czwartkowy wieczór 27 czerwca 2013 o godz. 20:00.

W razie deszczu czy burzy spotkanie odwołane.

Na zdjęciu dworska figurka Matki Bożej 1863 w Trepczy. W głębi pomnik przyrody – grab z niezwykle bogatą koroną.

25-06-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.