REKLAMA
REKLAMA

W bursie nie było awantury. Policję wezwano, by funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości nastolatków

LESKO / PODKARPACIE. Dyrekcja bursy szkolnej w Lesku zaprzecza, by w placówce doszło do awantury,  która zakończyła się interwencją policji. Taką informację przekazała mediom Komenda Powiatowa Policji w Lesku.

11 grudnia Komenda Policji w Lesku opublikowała informacje dotyczącą zajścia w bursie szkolnej w Lesku. Wynika z niej, że poprzedniego wieczoru dwaj 17-latkowie  wszczęli w bursie awanturę z wychowawcami.  Jak ustalili funkcjonariusze młodzi ludzie byli pod wpływem alkoholu. Jeden  miał w organizmie 0,79 a drugi 1,42 promila. Dopiero na skutek interwencji Policji w bursie miał zapanować spokój.

Policjanci mają wyjaśnić, skąd nieletni wzięli alkohol, a ze względu na podejrzenie demoralizacji sprawa została skierowana do  sądu rodzinnego i nieletnich.

Informacja spowodowała w bursie niemałą konsternację.
W bursie nie było żadnej awantury – utrzymuje Beata Wydrych, dyrektor tej placówki. – Nie było przepychanek, bójki, czy wyzwisk. Policja została wezwana, gdyż zgodnie z procedurą, gdy mamy podejrzenie, że uczeń jest pod wpływem alkoholu, wzywamy funkcjonariuszy, w celu potwierdzenia tego faktu. Notatka policyjna jest nieadekwatna w stosunku do rzeczywistości.

Sytuacja w bursie szkolnej wywołała negatywne komentarze na temat funkcjonowania tej placówki.
To jest dla nas krzywdzące, bo staramy się reagować na negatywne zjawiska, choć jest ich coraz więcej.  Jednak to, że staramy się takie problemy rozwiązywać i nie zamiatamy ich pod dywan, odbiło się nam czkawką –  podkreśla Beata Wydrych.

Dyrekcja placówki tym bardziej czuje się w obowiązku wyjaśnić zajście, gdyż jego „bohaterami” nie byli uczniowie mieszkający w bursie. Byli to kursanci, którzy uczestniczą w miesięcznych kursach zawodowych. Są to uczniowie podkarpackich szkół zawodowych.
Sprawa skończyła się zabraniem jednego z uczniów przez rodziców. Drugi  pozostał w bursie pod opieką wychowawców, ale jego rodzice zostali poinformowani o tym wydarzeniu – dodaje dyrektorka bursy.

drm

foto: podkarpacka.policja.gov.pl

13-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)