REKLAMA
REKLAMA

W Sanoku warto inwestować w centra handlowe

SANOK / PODKARPACIE. Sanok jest najlepszym na Podkarpaciu miejscem, gdzie warto inwestować w centra handlowe. Wniosek ten wysnuł Colliers International – jeden ze światowych potentatów w doradztwie i badaniach rynku nieruchomości.

Firma Colliers systematycznie prowadzi badania i monitoring rynku nieruchomości na całym świecie, przygotowując opracowania, zestawienia dla swoich klientów.

Jedno z ostatnich opracowań, dotyczących możliwości rozwoju handlu detalicznego oraz miejsc, gdzie warto w niego inwestować, to „Nowe szlaki na handlowej mapie Polski – nieodkryty potencjał mniejszych miast”. Firma skupia się w nim na miastach w przedziale 30 – 100 tys. mieszkańców. Na podstawie badań opracowano mapę nowych „szlaków handlowych” obejmujących miasta charakteryzujące się wysokim potencjałem, który może przełożyć się na sukces takiej inwestycji.

W części poświęconej Podkarpaciu omawianych jest 9 miast: Stalowa Wola, Przemyśl, Mielec, Tarnobrzeg, Krosno, Dębica, Jarosław, Sanok, Jasło. Eksperci w ocenie tych miejscowości brali pod uwagę stopień rozwoju rynku nieruchomości handlowych oraz czynniki społeczne i ekonomiczne (stopa bezrobocia i siła nabywcza mieszkańców). Po ich uwzględnieniu uznali, że tylko Sanok posiada wysoki potencjał inwestycyjny i niskie ryzyko inwestycyjne, jeśli chodzi o budowę centrów handlowych. Zapewniło to Sanokowi miejsce na przywołanej wcześniej mapie nowych „szlaków handlowych”. Co więcej najbliższe miasta o podobnym potencjale to Nowy Targ na zachodzie i Puławy na północy.

 

foto: Z. Nater

źródło: Agnieszka Frączek Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku / RED

28-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)