REKLAMA

SEJM.TV: W Sejmie o przyszłości Oddziału Celnego w Sanoku (FILM , TRANSMISJA NA ŻYWO)

SEJM.TV: W Sejmie o przyszłości Oddziału Celnego w Sanoku (FILM , TRANSMISJA NA ŻYWO)

SANOK / PODKARPACIE. Podczas 39. posiedzenia Sejmu VII kadencji poruszono temat przyszłości Oddziału Celnego w Sanoku. Pytania zadali posłowie PiS Bogdan Rzońca i Piotr Babinetz. Odpowiadał podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Jacek Kapica. Zobacz materiał filmowy.

Transmisja z obrad Sejmu RP dostępna na stronie www.Sejm.tv .


Transmisja z obrad Sejmu RP dostępna na stronie www.Sejm.tv .

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów 1 czerwca br. Oddział Celny w Sanoku ma zostać zlikwidowany. Zdaniem Jacka Kapicy, podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów taka decyzja podyktowana jest niskim obciążeniem pracą na przestrzeni kilku ostatnich lat. – Według statystyk, w Oddziale Celnym w Sanoku w 2012 roku jeden funkcjonariusz był obciążony pracą przez dwie godziny dziennie – mówił Jacek Kapica.

Wiemy, że są różne kłamstwa, między innymi statystyki – zaznaczył Bogdan Rzońca, poseł PiS.

Drwiną jest stwierdzenie, że likwidacja Oddziału Celnego w Sanoku przyniesie oszczędności w wysokości 37 tys. rocznie. Rozmawiałem na ten temat z burmistrzem miasta Sanoka Wojciechem Blecharczykiem (przyp. red.), który powiedział, że ma już zgodę Rady Miasta, aby zabezpieczyć taką kwotę i dołożyć do funkcjonowania placówki. Reasumując, takie uzasadnienie to komrpomitacją – dodał poseł Rzońca.

Głos zabrał także inny poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Babinetz.

Jeśli chodzi o argument dotyczący małego obciążenia pracą, to jednak takich oddziałów w Polsce jest więcej, a likwiduje się ten w Sanoku. To stwarza uzasadnione wrażenie, że chodzi o to, aby zaszkodzić przedsiębiorcom w prowadzeniu działalności gospodarczej, aby nie było pracy na Podkarpaciu, żeby Bieszczady to był tylko teren turystyczny, ale bez miejsc pracy w gospodarce.

Swoją wypowiedź poseł Babinetz zakończył pytaniem:

Czy Ministerstwo Finansów podejmie męską decyzję i wycofa się z likwidacji oddziału w Sanoku?

– Zmiany funkcjonowania jednostek organizacyjnych Służby Celnej, w tym też ich zniesienie, wynikają z potrzeby racjonalnego gospodarowania zasobami oraz mają na celu zapewnienie optymalnej obsługi celnej przy jednoczesnym uwzględnieniu możliwości budżetu państwa i potrzeby granicy zewnętrznych – argumentował Jacek Kapica z Ministerstwa Finansów.

Więcej w materiale filmowym.

ZOBACZ TAKŻE:

Kolejna likwidacja w Sanoku będzie dotyczyć Oddziału Celnego? (FILM)

źródło: sejm.gov.pl / red.

09-05-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.