REKLAMA
REKLAMA

W taką pogodę o kolizję bardzo łatwo – policjanci apelują o zachowanie ostrożności

SANOK / PODKARPACIE. Opady deszczu powodują znaczne utrudnienia na drogach powiatu sanockiego. Dlatego apelujemy o rozważną jazdę oraz zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Apelujemy również do pieszych o ostrożność. Pamiętajmy, że na mokrej nawierzchni droga hamowania jest znacznie wydłużona.

Na drogach powiatu sanockiego panują trudne warunki. Opady deszczu  znacznie ograniczają widoczność oraz wydłużają drogę hamowania. Wczoraj na terenie powiatu doszło do trzech kolizji drogowych.

Pierwsza miała miejsce na ul. Przemyskiej w Sanoku kwadrans przed godz. 8. Kierujacy koparko- ładowarką wyjeżdżając od strony ul. Witkiewicza  nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył pojazdu marki Chrysler.

Do kolejnej kolizji doszło na skrzyżowaniu ulic Traugutta i Jana Pawła II w Sanoku około godz. 10. Kierujący volkswagenem najechał na tył pojazdu marki Daewoo, który stał przy osi jezdni sygnalizując zamiar skrętu w lewo. Kieruąca z Daewoo została przewieziona do szpitala, gdzie stwierdzono u niej ogólne stłuczenia ciała.

Kwadrans przed 13. w Niebieszczanach również doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem marki Renault skręcał w lewo na posesję. W tym czasie manewr wyprzedzania wykonywał kierujący chevroletem. W wyniku zderzenia pojazdów nikt nie ucierpiał.

Policja apeluje o ostrożną i rozważną jazdę, a także dostosowanie prędkości do  warunków panujących na drodze. Dotyczy to szczególnie godzin wieczorowo-nocnych oraz porannych, kiedy drogi są śliskie, a widoczność ograniczona. Apelujemy również do pieszych o prawidłowe korzystanie z jezdni i poruszanie się poboczem po właściwej stronie, tak aby widzieć jadące z przeciwka pojazdy i w razie niebezpieczeństwa móc prawidłowo zareagować. Pamiętajmy o tym, że nic nie zastąpi zdrowego rozsądku.

źródło: KPP Sanok

19-09-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)