SANOK / PODKARPACIE. Narodowy Instytut Audiowizualny przygotował cykl nowoczesnych szkoleń z zakresu edukacji muzycznej. W ramach całodniowych warsztatów grupa trenerów NInA, przeszkoli nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury oraz osoby zainteresowane poszerzeniem swoich muzycznych kompetencji.
W programie zajęć znajdą się następujące zagadnienia: rytmika, melodyka, techniki komputerowego montażu dźwięku.
Końcowym efektem pracy będą mini – etiudy, które zostaną wydane w formie płyty i udostępnione na stronie internetowej Narodowego Instytutu Audiowizualnego.
Bezpośrednie cele projektu:
· Przeszkolenie nauczycieli, animatorów kultury, osób dorosłych z bloków tematycznych obejmujących podstawy melodyki, rytmiki, dynamiki dźwięku oraz jego nagrywania i montażu.
· Poszerzenie kompetencji muzycznych i nowomediowych uczestników kursu.
· Stworzenie nowoczesnego, długofalowego programu edukacyjnego zakresu edukacji muzycznej.
· Stworzenie kilkudziesięciu mini – etiud muzycznych, które zostaną umieszczone na interaktywnej mapie Polski, dostępnej w Internecie na stronach Narodowego Instytutu Audiowizualnego.
· Nagranie płyty z materiałami przygotowanymi przez uczestników kursu.
Patronat – Ministerstwo Edukacji Narodowej
Miejsce szkolenia: BWA Galeria Sanocka, Pracownia Edukacji Artystycznej, Sanok Rynek 14, tel. 13 46 360 30
Termin: 11.07.2013
REKRUTACJA:
Warunkiem udziału w szkoleniu jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, znajdującego się na stronie Narodowego Instytutu Audiowizualnego, w zakładce muzykoteka szkolna.
Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem: 22 380 49 81 (Dział Edukacji, Narodowy Instytut Audiowizualny)
Wszystkie materiały dydaktyczne oraz sprzęt komputerowy zapewniają organizatorzy.
Program szkolenia
· 9.00-11.00 Przedstawienie założeń projektu, ustalenie harmonogramu warsztatów. Wykład: melodia, rytmika, kolorystyka, gry integracyjne. Przygotowanie do działań praktycznych.
· 11.10-13.10 Zajęcia w plenerze „spacer akustyczny” w ramach którego, animatorka wprowadza elementy metodyczne z podstaw melodyki, rytmiki i aktywnego słuchania, zbieranie dźwięków za pomocą rekorderów w plenerze
· 13.15-14.15 Odsłuchanie zebranych materiałów dźwiękowych i ich wstępna selekcja
· 14.15-15.30 Obiad
· 15.30-16.00 szkolenie z zakresu obsługi prostych programów do montażu dźwięku (zmiana formatu dźwięku, dodawanie efektów specjalnych)
· 16.00-18.00 Montaż przygotowanych materiałów dźwiękowych
· 18.00-18.30 Bufet kawowy
· 18.30-19.15 Prezentacja końcowa
Zapraszamy!
źródło: BWA Galeria Sanocka
foto: sxc.hu
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz