REKLAMA
REKLAMA

Wietnamczycy przekroczyli zieloną granicę. Chcieli dostać się do Niemiec

BIESZCZADY / PODKARPACIE. We środę (7 bm) funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Ustrzykach Górnych zatrzymali troje nielegalnych imigrantów z Wietnamu. Dwóch mężczyzn i kobieta przekroczyli granicę idąc z Ukrainy do Polski pieszo.

Zostali zatrzymani w miejscowości Wołosate (720 m n.p.m.), dwa kilometry od polsko-ukraińskiej granicy państwowej w Bieszczadach.

Nielegalni imigranci (mężczyźni w wieku 21 i 31 l. oraz kobieta 23 l.) przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski idąc pod osłoną nocy pieszo. Po dotarciu do bieszczadzkiej miejscowości Wołosate, postanowili zakupić żywność i zorganizować dalszy transport.

Tu zostali zatrzymani przez patrol Straży Granicznej. Początkowo podawali się za turystów, ale wkrótce okazało się, że nie posiadają dokumentów. Przyznali się także do przekroczenia granicy państwa. Celem ich wędrówki miały być Niemcy.

Aktualnie, trwają czynności związane z przekazaniem imigrantów na Ukrainę.

09-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)