REKLAMA
REKLAMA

Wojciech Buczak z PiS-u nowym przewodniczącym sejmiku. Opozycja bez przedstawiciela w prezydium (FILM, ZDJĘCIA)

Wojciech Buczak z PiS-u nowym przewodniczącym sejmiku. Opozycja bez przedstawiciela w prezydium (FILM, ZDJĘCIA)

RZESZÓW24.PL. Zmian w strukturach władz województwa podkarpackiego ciąg dalszy. Po politycznej rewolucji, dokonanej pod koniec maja, wskutek której stanowisko marszałka objął Władysław Ortyl z PiS-u, przyszedł czas na rotacje w prezydium sejmiku. Nowym przewodniczącym został Wojciech Buczak z PiS-u

, a wiceprzewodniczącymi: Ewa Draus z PiS-u, Janusz Magoń, reprezentujący Prawicę Rzeczypospolitej oraz Lidia Błądek z PiS-u.

Powołanie nowego przewodniczącego i trzech wiceprzewodniczących miało się dokonać podczas sesji czerwcowej, jednak zamiast tego, doszło do awantury. Efektem tej politycznej rozgrywki, były rezygnacje z pełnionych funkcji wszystkich dotychczasowych członków prezydium, a co za tym idzie brak możliwości dokończenia procedury.

Co nieuniknione, stało się faktem podczas XXXVI sesji, 16 lipca. I tak, nowym przewodniczącym Sejmiku Województwa Podkarpackiego został Wojciech Buczak z PiS-u, a wiceprzewodniczącymi: Ewa Draus z PiS-u, Janusz Magoń, reprezentujący Prawicę Rzeczypospolitej oraz Lidia Błądek z PiS-u.

Opozycja składająca się z radnych klubów PO, PSL i SLD nie ma żadnego przedstawiciela w nowych władzach Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Tomasz Sokołowski

źródło: rzeszow24.pl

17-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)