REKLAMA
REKLAMA

Wojciech Buczak z PiS-u nowym przewodniczącym sejmiku. Opozycja bez przedstawiciela w prezydium (FILM, ZDJĘCIA)

Wojciech Buczak z PiS-u nowym przewodniczącym sejmiku. Opozycja bez przedstawiciela w prezydium (FILM, ZDJĘCIA)

RZESZÓW24.PL. Zmian w strukturach władz województwa podkarpackiego ciąg dalszy. Po politycznej rewolucji, dokonanej pod koniec maja, wskutek której stanowisko marszałka objął Władysław Ortyl z PiS-u, przyszedł czas na rotacje w prezydium sejmiku. Nowym przewodniczącym został Wojciech Buczak z PiS-u

, a wiceprzewodniczącymi: Ewa Draus z PiS-u, Janusz Magoń, reprezentujący Prawicę Rzeczypospolitej oraz Lidia Błądek z PiS-u.

Powołanie nowego przewodniczącego i trzech wiceprzewodniczących miało się dokonać podczas sesji czerwcowej, jednak zamiast tego, doszło do awantury. Efektem tej politycznej rozgrywki, były rezygnacje z pełnionych funkcji wszystkich dotychczasowych członków prezydium, a co za tym idzie brak możliwości dokończenia procedury.

Co nieuniknione, stało się faktem podczas XXXVI sesji, 16 lipca. I tak, nowym przewodniczącym Sejmiku Województwa Podkarpackiego został Wojciech Buczak z PiS-u, a wiceprzewodniczącymi: Ewa Draus z PiS-u, Janusz Magoń, reprezentujący Prawicę Rzeczypospolitej oraz Lidia Błądek z PiS-u.

Opozycja składająca się z radnych klubów PO, PSL i SLD nie ma żadnego przedstawiciela w nowych władzach Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Tomasz Sokołowski

źródło: rzeszow24.pl

17-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)