REKLAMA
REKLAMA

Wygrali na „zielonych inwestycjach” (FILM, ZDJĘCIA)

Wygrali na „zielonych inwestycjach” (FILM, ZDJĘCIA)

GMINA BALIGRÓD / PODKARPACIE. W miejscowości Bystre w Bieszczadach odbyła się konferencja – zielone inwestycje – zielona energia, która skierowana była do samorządów oraz przedsiębiorców. Spotkanie było efektem projektu w ramach programu Rozwoju Polskiej Wschodniej.

Do programu przystąpiło 6 gmin: Baligród, Chełm, Grajewo, Pawłów, Tuszów Narodowy oraz lidera projektu gmina Mielec.

Każdy z samorządów samodzielnie przygotował projekt oraz określił jego obszar merytoryczny. Oczywiście, zabezpieczył 10 % wartości projektu, jako wkład własny – mówi Kazimierz Gacek, wójt gminy Mielec.

W ramach realizowanego programu samorządy głównie stawiają na rozwój infrastruktury turystycznej i przemysłowej, jednak z zachowaniem standardów ekologicznych. Do takich działań zachęcali prelegenci: dr Małgorzata Falencka-Jabłońska – Instytut Badawczy Leśnictwa, Artur Bodziany i Bartłomiej Piotrowski – Uniwersytet Rzeszowski, Podkarpacki Klaster Energii Odnawialnej, Wojciech Stępniowski – Koalicja Klimatyczna, Jan Węgrzyniak, dyrektor Przedstawicielstwa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krośnie, Katarzyna Szczepaniak, Katarzyna Słowińska – Ministerstwo Środowiska.

Podczas konferencji: Wykorzystanie nowoczesnych technologii w procesach inwestycyjnych na cennych i atrakcyjnych turystycznie obszarach polski wschodnie toczono wiele dyskusji, które odnosiły się do przemian energetycznych jakie czekają Polskę na przestrzeni najbliższych lat. Oprócz sporego dofinansowania samorządy przede wszystkim zyskały świadomość i wiedzę na temat racjonalnego wykorzystania zielonej energii.

04-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)