REKLAMA
TORUS

Wypadek sanockiego busa pod Krakowem. Zawiodły hamulce

MAŁOPOLSKA. Wypadek busa relacji Sanok – Kraków. Według dotychczasowych ustaleń Policji, kierujący samochodem bus iveco zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo, z jadącą prawidłowo ciężarówką.
– Kierowca busa zeznał, że miał awarię układu hamulcowego.

Widząc przed sobą sznur samochodów, aby nie doprowadzić do zdarzenia, postanowił zjechać na lewy pas ruchu – informuje asp. sztab. Adam Krzywda, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

W wyniku zdarzenie do szpitala zostało przetransportowanych 16 osób. 12 pasażerów opuściło już szpital. Najcięższych obrażeń doznał 10-letni chłopiec. Lekarze określają jego stan, jako ciężki.

Przewoźnikiem, który wykonywał kurs była firma MarkosBus.
– Na kurs 5:20 relacji Sanok-Kraków było zapisanych 17 osób. Wśród podróżnych nie było osób z Sanoka. Najwięcej pasażerów rozpoczynało jazdę w Brzozowie –
informuje przewoźnik.

Obaj kierowcy byli trzeźwi. Policja ustala szczegółowy przebieg zdarzenia. Do godz.14 mogą potrwać utrudnienia w miejscu wypadku.

red.

Wypadek sanockiego busa w małopolskich Łapczycach

27-08-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.